Posłowie PO chcą dokonać „kontroli poselskiej” w ministerstwach

Posłowie PO wejdą dziś do ministerstw w celu dokonania kontroli poselskiej – poinformowało biuro prasowe Platformy. Rano posłowie PO pojawili się w kancelarii premiera, by – jak poinformowano – uzyskać informacje na temat nagród i premii za rządów PiS.

„Posłowie Krzysztof Brejza, Marcin Kierwiński i Mariusz Witczak wchodzą do Kancelarii Premiera w celu uzyskania informacji, dotyczącej wypłacania nagród i premii przez okres całej kadencji rządów PiS” – poinformowano dziś rano na Twitterze PO.

Biuro prasowe podało, że kontrole poselskie będą odbywać się na podstawie ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora.

Dziś – jak poinformowano – posłowie PO mają wejść do ministerstw: finansów; rodziny, pracy i polityki społecznej, inwestycji i rozwoju, infrastruktury; energii, zdrowia. Będą też w MSWiA, MEN, MNiSW, MSZ, MKiDN, sportu, sprawiedliwości, gospodarki morskiej, rolnictwa i rozwoju wsi.

W zeszłym tygodniu podobną praktykę zastosowali posłowie PiS, którzy w różnych urzędach miast w różnych regionach także chcieli zapoznać się z dokumentami dotyczącymi m.in. nagród dla urzędników. O tych działaniach podejmowanych m.in. w Warszawie i Gdańsku, podano na profilu PiS na Twitterze. O interwenacjach w Łodzi i Białymstoku poinformowali reporterzy Onetu Magdalena Gałczyńska i Andrzej Ciszewski.