Dorota Gawryluk (47 l.), znana i lubiana dziennikarka Polsatu, przeżywa właśnie trudne chwile. Zmarł jej ojciec, Piotr Zelek.

Dorota Gawryluk straciła ojca, Piotra Zelka. O smutnym fakcie poinformowali jej redakcyjni koledzy z Polsatu, składając jej kondolencje.

– Naszej Koleżance Dorocie Gawryluk wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci Taty – czytamy w nekrologu.

Dorota Gawryluk urodziła się w Kamionce Małej koło Limanowej, w Beskidzie Sądeckim, gdzie chodziła do szkoły podstawowej. Jej mama zajmował się domem, a tata był hydraulikiem. Dzięki ciężkiej pracy rodziców nastoletnia Dorota Zelek wyjechała do Warszawy, by uczyć się w XXVI Liceum Ogólnokształcącym im. H. Jankowskiego Kuby. Dorota studiowała na Uniwersytecie Warszawskim, a obecne nazwisko to efekt małżeństwa z Jerzym Gawrylukiem, z pochodzenia Białorusinem. Dorota i Jerzy Gawrylukowie są ze sobą od 25 lat i mają dwoje dzieci: syna Nikona oraz córkę Marię.

Dorota Gawryluk przez lata pracowała w TVP, z której odeszła w 2007 roku. Prowadziła między innymi „Wiadomości”, ale od kilkunastu lat jest twarzą Polsatu, gdzie ostatecznie awansowała na stanowisko dyrektor pionu informacji i publicystyki.

źródło: se.pl