Kostki lodu z wody? Nuda! Zobacz, z czego jeszcze można zrobić kostki, które sprawdzą się w letnie upały. Taka dekoracja nie tylko zaskoczy znajomych, ale i będzie dobrze smakować w połączeniu z napojem.

 

Kostki lodu z mleka i ciastek Oreo to znakomity pomysł na chłodny deser. Jak wykonać takie kostki? Najpierw do formy na kostki lodu wsyp pokruszone ciasteczka Oreo, a potem zalej je mlekiem i zamroź. Następnie wrzuć je do szklanki i powtórnie zalej mlekiem. Pyszny napój mleczny gotowy!

Owoce w kostkach lodu? Dlaczego nie! Wodą możemy zalać także dowolne owoce: truskawki, borówki, maliny czy wiśnie. To pyszny dodatek do kompotów i mrożonej herbaty. Można też przygotować kostki lodu ze zmiksowanych owoców – to znakomity dodatek do drinków.

Kostki lodu z miętą to świetny dodatek do chłodnych napojów lub drinków. Wystarczy włożyć listki mięty do formy i zalać wodą (jeśli chcemy przygotować drinka, miętę można zalać alkoholem).

Wszyscy wielbiciele mrożonej kawy docenią kostki lodu z kawy. W ten sposób kawa może być trochę mocniejsza. Na pewno uwydatnimy jej smak, jeśli do mrożonej kawy z kawowymi kostkami lodu dodamy trochę mleka.

źródło: kobieta.interia.pl