Polska jest piękna! Fotograf pokazał pozornie zwykły krajobraz. Efekt robi wrażenie

W Polsce może być jak w Toskanii? Fotograf pokazał piękno tkwiące w pozornie zwyczajnym krajobrazie!

Zdjęcia wykonane zostały w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej fot. Przemysław Kruk

Polska to nie tylko góry i morze, pomiędzy którymi rozciągają się monotonne połacie pól i hektary lasów. Fotograf Przemysław Kruk pokazał, że nawet zwyczajne tereny uprawne mogą być piękne!

Zdjęcia powstały w ciągu ostatnich kilku lat. Fotograf wykonał je na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

‚Mała Toskania’ w Polsce
Jura Krakowsko-Częstochowska to piękny region, o którym jednak w przewodnikach nie pisze się często. Krajobraz Jury stanowi unikatowa roślinność, skaliste wzgórza oraz liczne jaskinie. To wręcz idealne miejsce dla spragnionych wędrówek turystów.

To właśnie ten region upodobał sobie fotograf Przemysław Kruk. Prezentowane zdjęcia wykonał w okolicach miejscowości Niegowa i Lelów.

Jura to nie tylko, zamki i skały wapienne, ale również tradycyjne rolnictwo, uprawiane są często niewielkie skrawki ziemi – mówi autor zdjęć.

Specyficzny krajobraz tej części Polski przypomina fotografowi Toskanię. Stąd nieco żartobliwy tytuł tych fotografii – dodaje Przemysław Kruk.

Położona we Włoszech Toskania to przede wszystkim wzgórza i góry. Region ten jest pokryty malowniczymi oliwnymi gajami, polami słoneczników i winnicami.

Fotograf umieścił zdjęcia ‚Małej Toskanii’ na swoim profilu w serwisie Behance, na którym znaleźć można portfolio artystów z całego świata.

Zdjęcia z Polski komentowali inni użytkownicy serwisu: Piękne światło. Jak miło zobaczyć Polskę w promieniach słońca! (Terri Brown), Piękny krajobraz! (Yanuar Cumala).

Również uważacie, że Jurę Krakowsko-Częstochowską można porównać do krajobrazu Toskanii?

Przemysław Kruk swoją przygodę z fotografią rozpoczął jeszcze w czasach analogowych. Zainteresowanie fotografią od zawsze łączył z inną pasją – wędrówką po górach. Fotograf przyznaje, że najbardziej fascynuje go właśnie pejzaż.

1

 

2

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

9

 

10