23 maja odbył się finał Germany’s Next Top Model. Prowadząca, Heidi Klum, ogłosiła, 14. edycję programu wygrała pochodząca z Polski Simone Kowalski. Poznajcie jej wzruszającą historię!

Niemiecka wersja Top Model to program, który cieszy się ogromnym, niesłabnącym powodzeniem. Pierwsza edycja została pokazana przez niemiecką telewizję ProSieben w styczniu 2006, od tej pory, każdego roku na antenę trafiają kolejne wydania serii. Kilka dni temu odbył się finał 14. edycji.

https://www.instagram.com/p/Bx0hqkiCM-Z/?utm_source=ig_embed

Program realizowany jest ogromnym rozmachem – odcinki nagrywane są w Los Angeles, a także, gościnnie, w wielu miastach na całym świecie. Tylko w trakcie trwania 14. edycji, uczestniczki zabrano do Nowego Jorku, Miami, Amsterdamu, Paryża czy austriackiego kurortu narciarskiego Sölden.

Prowadzącą program i filarem jury, od jego pierwszej edycji, jest Heidi Klum – legendarna modelka, która ma niemieckie korzenie.

https://www.instagram.com/p/Bx5CFcDiKxn/?utm_source=ig_embed

Simone Kowalski nie jest pierwszą Polką, która próbowała swoich sił w niemieckim Top Model. Wystarczy wspomnieć Kasię Lenhard, która programu nie wygrała, ale w 2012 roku dotarła do ścisłego finału.

https://www.instagram.com/p/Bw5UkG0pyxj/?utm_source=ig_embed

Kim jest Simone Kowalski?

21-letnia Simone od początku była typowana na jedną z faworytek edycji. Dziewczyna przyszła na świat w Polsce. Jej rodzice wyemigrowali do Niemiec, gdy miała rok.

W dzieciństwie Simone pokochała sport i marzyła o karierze sportowej. Gdy przygotowywała się do zawodów, w wyniku przetrenowania, nabawiła się poważnej kontuzji stóp. Konieczna była skomplikowana operacja, po której dziewczyna spędziła półtora roku na wózku inwalidzkim.

Postanowiła jednak, że będzie chodzić o własnych siłach i włożyła bardzo wiele wysiłku w to, by znów stanąć na swoich nogach. Szczęśliwie, udało jej się spełnić to marzenie.

Jak wam się podoba Simone?

źródło: kobieta.interia.pl