Policjant skrada się za plecami bezdomnego – nie ma pojęcia, że obserwują go dwie kobiety, które nigdy nie zapomną tego, co zobaczyły

Przerwa obiadowa tych dwóch kobiet przybrała naprawdę nie spodziewany obrót.

Elizabeth McClain wyszła z pracy, aby coś zjeść wraz ze swoją koleżanką Patti. Wtedy kobiety stały się świadkami sytuacji, której nie zapomną do końca życia.

W pewnym momencie zobaczyły bezdomnego mężczyznę siedzącego przy drodze. Miał przy sobie jedynie plecak. Kobietom zrobiło się przykro, bo mężczyzna wyglądał na głodnego.

Nim jednak zareagowały, niedaleko zatrzymał się radiowóz. Z pojazdu wyszedł policjant, który zbliżył się do bezdomnego. Dwie kobiety dopiero chwilę później zorientowały się, co się dzieje.

1

Wszystko miało miejsce w Jackson, w stanie Tennessee. Elizabeth napisała na facebooku, że wyszła właśnie coś zjeść z koleżanką, gdy zobaczyły mężczyznę siedzącego przy drodze.

– „Wyobraź sobie, że to Ty siedzisz przy drodze i, jakkolwiek do tego doszło, wszystko, co posiadasz, mieści się w plecaku. Na zewnątrz jest 5 stopni, jesteś samotny i głodny. Spuszczasz głowę, starając się w ten sposób zagłuszyć kołaczącą w niej myśl o tym, jak bardzo chce ci się jeść. To właśnie wtedy mężczyzna usłyszał policyjny radiowóz, który powoli zatrzymał się w niedalekiej odległości od niego” – napisała w zamieszczonym przez siebie poście.

Następnie z samochodu wyszedł policjant. Elizabeth zaczęła się zastanawiać, czy to dlatego, że bezdomny zrobił coś złego.

Od razu pomyślała, że mężczyzna musiał się nieco obawiać tego, co zrobi policjant. Kobieta dodała:

– „W takiej sytuacji w Twojej głowie od razu pojawiają się tysiące myśli dotyczące tego, co mogłeś zrobić nie tak.”

I wtedy policjant zrobił coś niezwykłego. Wyciągnął obiad i wręczył go bezdomnemu.

– „To jest ta strona, której nikt nie widzi. W mediach społecznościowych co chwila widzimy tragedie, ale nikt nie pokazuje inspirujących momentów. Wśród wszystkich problemów dzisiejszego świata, wszyscy zbyt często zapominamy o jednej, bardzo ważnej rzeczy – że wszyscy jesteśmy tylko ludźmi.”

Takie historie jak ta przywracają nam wiarę w ludzkość!

źródło: polubione.com