Policjanci w całej Polsce nie będą wystawiać mandatów. Za przewinienie dostaniesz tylko pouczenie

Funkcjonariusze policji w całej Polsce, w ramach trwającego protestu przeciwko zbyt niskim płacom, nie będą wystawiać mandatów. W czasie trwania protestu przewinienia będą „karane” pouczeniem.

Od 10 lipca, w czasie trwania ogólnopolskiego protestu, policjanci nie będą wystawiać mandatów, a wszystkie przewinienia zakończą się jedynie na pouczeniu. To decyzja, dzięki której funkcjonariusze mają nadzieję na podniesienie pensji.

Decyzję potwierdza w rozmowie z „Głosem Wielkopolski” Andrzej Szary, szef wielkopolskiego związku zawodowego policjantów. – Policjanci nie będą wystawiać mandatów, a jedynie pouczenia, co jest zgodne z prawem. Grzywny zapewne będą nakładane w sytuacjach drastycznych, gdy dojdzie do rażącego naruszenia prawa – mówi.

Protest policjantów: Walczą o wyższe pensje

W podobnym tonie wypowiada się dla „Gazety Olsztyńskiej” Sławomir Koniuszy, szef NSZZ Policjantów w Olsztynie. – Policja nie może strajkować. Dlatego protestuje. Czy przyniesie to dla nas pozytywne efekty? Nie będę kalkulował – ocenia. I dodaje, jaki jest odzew kierowców na decyzję o niewystawianiu mandatów:

Wszyscy komentują to w zabawny sposób i chcą, żebyśmy jak najdłużej protestowali

Protestujący policjanci domagają się podniesienia płac. Obecnie, jak przekonują, zarabiają zbyt mało i wystąpili o dodatkowe 800 zł uposażenia.