Policja bije na alarm!!! Bardzo niebezpieczna sytuacja. Chodzi o wasze zdrowie, a nawet życie

Polsat przekazał druzgocące informacje z województwa łódzkiego. Policja bije na alarm, by zadbać o własne bezpieczeństwo, ponieważ z braku rozwagi każdy narażony jest na utratę życia lub zdrowia. To bardzo niebezpieczna sytuacja. Wczoraj jedna osoba zmarła w tragicznych okolicznościach.

Polsat podał do mediów publicznych informację o tragedii, która miała miejsce w sobotę na rzece Warcie. Zbytnia odwaga i niezważanie na ściśle ustalone przepisy doprowadziły do śmierci. Tego można było uniknąć. Telewizja przekazała pilny alarm polskiej policji.

Jeden utonął, drugiego uratowano
Na rzece Warcie, na wysokości Zakrzówka Szlacheckiego, w sobotę o 15:45 pływało kajakiem dwóch mężczyzn. Miał to być dla nich spokojny dzień, ale zakończył się inaczej – mężczyźni wzięli za nic zakazy umieszczone na brzegu, ostrzegające przed śmiertelnym niebezpieczeństwem.

– Według wstępnych ustaleń dwóch mieszkańców Częstochowy wpłynęło w rejon zapory hydro-technicznej, gdzie ich kajak wywrócił się. W wyniku tego zdarzenia jeden z mężczyzn utonął, a drugi został uratowany i wyciągnięty na brzeg – streściła podkomisarz Aneta Sobieraj z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Obaj byli reanimowani, a lekarze za wszelką cenę chcieli uratować uczestników zdarzenia. Tylko u jednego serce podjęło pracę.

Funkcjonariuszka dodatkowo poinformowała, że rejon zapory jest objęty ścisłym zakazem kąpieli. Ludzie nie mogą tam się kąpać, pływać łódkami, pontonami, rowerami wodnymi.

Polsat przekazuje pilny alarm polskiej policji
Policja przestrzega przed śmiertelnym zagrożeniem, jakie niesie nieodpowiednie przygotowanie do wyprawy nad wodę. Konieczne jest noszenie kapoka na jednostkach pływających, szczególnie takich, które łatwo mogą się wywrócić, jak wyżej wymieniony kajak. Nawet jeśli umie się doskonale pływać, kamizelka potrafi uratować życie.

Zabronione jest spożywanie alkoholu i innych napojów wyskokowych, a gdy planuje się dłuższy czas spędzić na akwenie lub rzece nie można zapomnieć o sprawdzeniu prognozy pogody. Szczególnie teraz, na przełomie wiosny i lata bywa zdradziecka.

Pod żadnym pozorem nie można wpływać i kąpać się w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Z pozoru bezpieczny teren i podłoże może doprowadzić do śmierci – nagłe spadki głębokości, przedmioty na dnie, skażona woda – niebezpieczeństwa mnożą się same. Nie wolno ufać głównie tak zwanym „dzikim kąpieliskom”.

Zabronione jest pływanie niedaleko budowli wodnych i urządzeń – taka wyprawa może zakończyć się tak, jak ta sobotnia. Należy unikać też pływania po głównych szlakach żeglugi śródlądowej.

źródło: pikio.pl