Polacy wymyślili „lek na kaca”. Milion złotych dotacji, już niedługo w sprzedaży

Kac to jedno z najmniej przyjemnych doświadczeń życia codziennego. Polska na tle innych krajów europejskich figuruje dość wysoko ze względu na ilości wypitego alkoholu. Analogicznie więc problem kaca jest dość częsty wśród mieszkańców naszego kraju. Okazuje się, że to właśnie polsko-japoński start-up niedługo zrewolucjonizuje nasze funkcjonowanie „dzień po” udanej imprezie. Wymyślono bowiem niesamowity lek na kaca.

Kac zostanie pokonany? Już w ciągu najbliższych dni na rynek ma zostać wypuszczony rewolucyjny „lek na kaca”, którego skład opracowała jedna z polsko-japońskich firm. Choć wiadomość ta na pewno spodoba się wielu osobom, wciąż nie ujawniono składu całego specyfiku. Niektórzy są sceptyczni, czy na pewno będzie działał zgodnie z przeznaczeniem.

Bardzo wysoka dotacja na suplement, dzięki któremu kac nie będzie dłużej problemem

Jak się okazuje, projekt spółki zyskał duże poparcie i ostatecznie otrzymał astronomiczną sumę miliona złotych unijnej dotacji. Przedstawiciele polsko-japońskiego start-upu tłumaczą, że aby uzyskać tak wysokie wsparcie finansowe, musieli obronić projekt „leku na kaca” przed komisją złożoną z ekspertów nauk chemicznych oraz medycznych.

Preparat o nazwie Alcorythm ma być stosowany przed lub w trakcie picia alkoholu, co ma złagodzić lub całkiem zlikwidować niepożądane skutki.

– Kaca powoduje przede wszystkim silnie toksyczny aldehyd octowy. Nasz preparat pozwala przyspieszyć jego metabolizm. Substancje, z których korzystamy, są stosowane w medycynie, w tym tradycyjnej i do tej pory nie stwierdzono żadnych ubocznych skutków długofalowych. Pamiętajmy ponadto, że negatywne skutki długofalowo ma przede wszystkim spożywanie alkoholu. I to przed nimi ma chronić nasz preparat – wyjaśnia w rozmowie z INNPoland.pl dr Jakub Urbański.

Wciąż jednak brakuje odpowiedzi na pytanie: co znajdzie się w składzie Alcorythmu? Oficjalnie nie jest to lek. Preparat został zarejestrowany jako suplement diety, a więc zgodnie z polskim prawem składniki w nim zawarte mogą być naprawdę różne. W internecie już teraz da się przeczytać opinie, że cały „cudowny lek” może wcale nie działać.

– Kac pokonany? Suplementy na odchudzanie jakoś nie sprawiają, że ktoś chudnie, a też tyle obiecują… Na kaca potrzebna jest mocna głowa albo nie pić dużo! Stara prawda ludowa – czytamy w komentarzu pod jednym z artykułów dotyczących przedsięwzięcia.

Właściciele projektu zapewniają jednak, że preparat produkowany jest pod ścisłą kontrolą. Nie chcą wypuścić kolejnego nieskutecznego suplementu, więc Alcorythm „produkowany jest w takim reżimie, jak leki”.

Źródło: pikio.pl (InnPoland)