Włoski komik przekroczył granice. Wywołał tym prawdziwą burzę wściekłości wśród Polaków.

Podczas wizyty w Toruniu włoski komik Daniele Fabbrie wpadł na niewybredny i prostacki pomysł. Uznał za zabawne pokazanie gołego tyłka pod pomnikiem papieża Jana Pawła II. Swoim zdjęciem pochwalił się na Facebooku. Mężczyzna zyskał w ten sposób w Polsce popularność, jednak raczej nie taką, jakiej by sobie życzył.

“Jestem w Polsce służbowo. Spotkałem na ulicy papieża Wojtyłę. Jak mógłbym się nie przywitać. Wy tego nie widzicie, ale on tak” – prowokacyjnie podpisał zdjęcie komik.

Mi trovo in Polonia per un lavoro,incontro per strada papa Wojtylae che faccio, non lo saluto?!Ve lo garantisco, voi non vedete, ma lui sì.

Gepostet von Daniele Fabbri am Montag, 16. Juli 2018

Pod jego wpisem natychmiast pojawiły się komentarze Polaków. Oburzeni zachowaniem Włocha przebili prostackość jego gestu wulgarnością swoich komentarzy. Duża część z 2000 wpisów należy właśnie do nich.

“Obyś pozostał tak, jak stoisz na tym zdjęciu debilu” – to jeden z najbardziej cenzuralnych komentarzy.

Pod zdjęciem oprócz wyzwisk pojawiają się też groźby. Nie brakuje komentarzy, których autorzy deklarują chęć fizycznej konfrontacji. Polscy internauci proszą nawet o wyznaczenie konkretnego miejsca bójki.

Mimo, że pisane pod imieniem i nazwiskiem, są tak wulgarne, że nie nadają się by je cytować dosłownie.

Zdjęcie udostępniono już prawie 200 razy. Taka popularność wybryku może sprawić, że włoski komik gościł w naszym kraju po raz ostatni.