Tęsknicie za typowo letnią pogodą? Co prawda mamy już wrzesień, ale wygląda na to, że jeszcze trochę będziemy mogli nacieszyć się ciepłem. Tak wynika z najnowszych prognoz TVN Meteo.

Do najbliższej soboty temperatura w Polsce może wynosić 25 stopni w najcieplejszych regionach, czyli na wschodzie i południu. Nad morzem i na zachodzie kraju będzie trochę chłodniej, około 20 stopni. To oznacza, że wrześniowe lato jeszcze przez chwilę zostanie z nami.

Później odczujemy już jesienną aurę. W połowie miesiąca temperatura spadnie do 14-15 stopni na północy i 18-19 w pozostałych regionach. Z prognozy Tomasza Wasilewskiego dowiadujemy się, że kolejne uderzenie ciepła przewidywane jest na drugą połowę września. Wtedy termometry mogą jeszcze wskazać do 23 stopni.

Za aktualną ciepłą pogodę w Polsce odpowiada powietrze, które dociera do nas z południa, w połączeniu z rosyjskim wyżem.

Burzowy miesiąc
Co ciekawe, wrzesień mija u nas także pod znakiem burz. Niedawno ostrzegał przed nimi Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, i okazuje się, że to jeszcze nie koniec. 9 września kolejne alerty wydali Polscy Łowcy Burz.


źródło: natemat.pl