Pogoda długoterminowa na lipiec 2019. Po czerwcowych upałach wręcz nie do zniesienia, lipiec przyniesie nieco niższe temperatury. Gdzieniegdzie też będzie padać lub nawet zagrzmi.

Sprawdź, jak wygląda długoterminowa prognoza pogody na lipiec 2019. Według najnowszych prognoz lipcowa aura będzie nam płatać figle. Słupki na termometrach w centralnej Polsce będą pokazywać powyżej 20 stopni, czasami nawet bliżej 30. Nie będzie wiec już takich nieznośnych upałów, ale mogą też pojawić burze i opady. Na szczęście będą niewielkie i przelotne.

Osoby wybierające się w lipcu nad Bałtyk nie będą miały powodu do narzekań. Długoterminowa prognoza pogody na lipiec 2019 przewiduje, że będzie chłodniej, ale to nie znaczy że zimno. Temperatury będą oscylować w granicach od 20 do 25 stopni. Może też troszeczkę pokropić. Ale deszcz jeśli się w ogóle pojawi będzie przelotny.

Gorszej pogody mogą spodziewać się osoby lubiące górskie wspinaczki. Długoterminowa prognoza pogody na lipiec 2019 pokazuje, że w Zakopanem najwyższa temperatura na termometrach podskoczy tylko do 23 stopni. Częściej zaś termometry będą pokazywać 16-18 stopni Celsjusza. Będzie też bardziej deszczowo i burzowo niż w centrum kraju czy nad morzem. Na Mazurach możemy spodziewać się podobnej aury. Najwyższa temperatura to 26 stopni.

źródło: se.pl