Podczas lat swojej działalności Jaworowicz zyskała również wielu przeciwników. Czy słusznie?

Elżbieta Jaworowicz jest bez wątpienia jedną z najbardziej znanych polskich dziennikarek. Jej emitowany od wielu lat program nadal cieszy się ogromną popularnością. Jednak nie wszyscy uważają go za rzetelny. Podczas lat swojej działalności prowadząca zyskała również wielu przeciwników.

Elżbieta Jaworowicz

Elżbieta Jaworowicz znana jest od wielu lat polskim widzom. Jej prowadzony od trzydziestu pięciu lat program „Sprawa dla reportera”, pomimo upływu lat cieszy się wielką popularnością. Kolejne pokolenie Polaków wychowuje się na sprawach poruszanych przed dziennikarkę TVP. W tym czasie widzowie mieli okazję poznać historie setek ludzi pokrzywdzonych przez wymiar sprawiedliwości lub tych, których dotknęła szczególna tragedia. Dla wielu jest to jeden z najbardziej wartościowych programów emitowanych od lat w polskiej telewizji. Jednakże pomimo ogromnej ilości fanów i stałych widzów, program ten przyniósł Elżbiecie Jaworowicz także znaczne grono przeciwników.

Są osoby, które uważają, że forma „Sprawy dla reportera” ma na celu głównie wypromowanie prowadzącej jako postaci medialnej, a nie pomoc ludziom. Wielu czuje się pokrzywdzonymi po interwencji ekipy programu. Powstało nawet specjalne Stowarzyszenie Stop Nierzetelni wspierające osoby poszkodowane przez „Sprawę dla reportera”.

Elżbieta Jaworowicz cieszy się zaufaniem widzów. Czy słusznie?

To pytanie zadaje sobie wiele osób oglądających program TVP. Od początku jego istnienia poruszane sprawy nie należały do łatwych i spokojnych. W ciągu lat w kierunku Jaworowicz posypało się mnóstwo pozwów, oskarżeń, żądań sprostowania, a także oskarżeń o nierzetelność i nieobiektywność.

Mimo tego w dalszym ciągu „Sprawa dla reportera” nie znika z anteny, a widzowie regularnie włączają telewizory w porze nadawania. Można jednak się spodziewać, że sprawy tam poruszane są co najmniej kontrowersyjne, co oznacza, że nie da się uniknąć niezadowolenia którejś ze stron.

Elżbieta Jaworowicz prowadzi program z przerwami od trzydziestu pięciu lat. Mimo licznych zarzutów, wiele osób bardzo ją ceni i uważa za osobę rzetelną i wartościową. Kobieta ma już 73 lata i ani myśli zrezygnować z programu, który stał się nieodłącznym elementem jej życia.

źródło: pikio.pl