Po co to robisz? Synowa Katarzyny Dowbor w ogniu krytyki. Wszystko przez jeden wpis

Katarzyna Dowbor zawsze podkreśla swoją dumę z rodziny i miłość do niej, chociaż jej synowej ostatnio udało się wywołać prawdziwą burzę w Internecie. Wszystko przez jeden wpis dotyczący karmienia piersią.

Katarzyna Dowbor początkowo nie miała najlepszych relacji ze swoją rodziną, zmieniło się to jednak, kiedy jej syn dorósł i postanowił wrócić do Polski. Teraz ich relacje są bardzo zażyłe, a dodatkowo dziennikarka nie raz już chwaliła swoją synową, Joannę Koroniewską, którą najwyraźniej uwielbia. Aktorka jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych, gdzie nierzadko publikuje zdjęcia swojej już prawie 1,5 rocznej córeczki.

Jeden z jej ostatnich wpisów wywołał jednak prawdziwe poruszenie wśród internautek. Część z nich całkowicie poparło aktorkę, jednak znalazły się i takie matki, które dosłownie wpadły w szał. Wszystko dlatego, że Koroniewska przyznała się, że nadal karmi piersią swoją córkę.

Karmienie piersią tematem tabu
Nie da się ukryć, że karmienie piersią dla wielu osób nadal stanowi temat tabu i czynność, z którą kobieta powinna najlepiej kryć się za parawanem lub w oddzielnym pomieszczeniu. Wiele matek walczy z tym przekonaniem i teraz coraz częściej można zobaczyć kobiety karmiące swoje dzieci bez skrępowania w miejscach publicznych, co popiera także wiele celebrytek.

Jednych to oburza, a inni przyklaskują i popierają taką postawę. Jednak zupełnie inną kwestią jest długość okresu karmienia. Wśród Polaków utarło się, że nie powinno się zbyt długo karmić piersią dziecka. Niekiedy nawet można usłyszeć, że mu to szkodzi, jednak wciąż jest wiele kobiet, które robią to całymi latami i nie widzą w tym zupełnie nic złego.

Joanna Koroniewska przyznała w swoim wpisie na Instagramie, że z powodu tego, że nadal karmi swoją córkę często słyszy różne pytania oraz spotyka się z dużym zaskoczeniem ze strony wielu osób. Aktorka jednak uważa, że jest o jej sprawa i pytania typu „po co to robisz?” są absolutnie nie na miejscu.

Katarzyna Dowbor popiera swoją synową?

– Dzisiaj rano byłam na pobraniu krwi i kolejny raz, właściwie za każdym razem, kiedy mówię komukolwiek, że karmię piersią moje niespełna półtoraroczne dziecko, otrzymuję na wstępie pytanie w stylu, ale po co jej to jeszcze… No właśnie… Po co… Zadziwia mnie totalna bezpośredniość części ludzi. NIGDY nie pozwoliłabym sobie na tego typu pytanie w stosunku do kogokolwiek – czytamy w opublikowanym przez celebrytkę wpisie.

Choć Katarzyna Dowbor głośno nie wyraziła poparcia dla swojej synowej, powszechnie wiadomo, że we wszystkim popiera swoich bliskich. Z pewnością nie spodziewała się jednak, że pod wpisem aktorki rozpęta się prawdziwa burza. Choć wiele osób przyznało jej rację, dzieląc się własnymi przeżyciami, liczne matki wpadły w szał i dziwią się Koroniewskiej twierdząc, że tak naprawdę takie karmienie praktycznie nic nie daje jej dziecku.

– Mnie osobiście obrzydza karmienie większych dzieci – pisze jedna z internautek.

– Pokarm matki po 18 miesiącach od urodzenia dziecka nie ma żadnej wartości – czytamy.

źródło: pikio.pl