Dawid Żukowski zaginął w środę o godzinie 17:00. Od tamtej pory słuch o nim zaginął i nikt nie wie, gdzie jest, choć policja przeczesała już niemal 2 tys. hektarów lasów i terenów wzdłuż autostrady A2. Rodzina jest zrozpaczona i wystosowała pilny apel do Polaków.

Dawid Żukowski to 5-letni chłopiec, którego ojciec uprowadził, a następnie popełnił samobójstwo skacząc pod pociąg. Gdy policja przyjechała na miejsce, odnalazła samochód samobójcy, a także jego ciało – po chłopcu nie było ani śladu. Nikt nie wie, co się z nim stało. Dawidek może teraz przebywać praktycznie wszędzie – pojawiają się nawet sugestie, że na terenie Rosji. Jego lokalizacja jest trudna do ustalenia, dlatego też rodzina zwraca się do wszystkich Polaków ze specjalnym apelem.

Dawid Żukowski poszukiwany przez policję i wojsko. Każdy może przyczynić się do odnalezienia dziecka

5-latek, jak wskazują eksperci, mógł zostać uprowadzony przez ojca, który dalej pozbawił go życia. Na razie jednak jest to tylko jeden z wielu niepotwierdzonych scenariuszy, bowiem istnieje także szansa, choć coraz mniejsza, że dziecko zostanie odnalezione całe i zdrowe. Rodzina cały czas ma nadzieję na dobre zakończenie sprawy, o której mówią dzisiaj wszystkie media.

W tym celu rodzina Dawidka Żukowskiego wystosowała specjalny apel, aby mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego, ale także Warszawy i wszystkich okolicznych miast, rozwiesili u siebie plakaty z wizerunkiem malucha. Im więcej pojawi się ich w miastach, tym większa szansa, że Dawidek się odnajdzie. Rodzina chce w ten sposób dotrzeć przede wszystkim do osób starszych, które nie mają Internetu, ale mogą mieć za to cenne informacje związane z miejscem pobytu 5-latka.

Rodzina Dawidka prosi o pomoc
– Bardzo prosimy każdą osobę, kto ma taką możliwość o wydrukowanie na papierze kilku kartek ze zdjęciem Dawida i rozwieszenie w swojej okolicy. Możliwe, że są ludzie, którzy nie mają dostępu do telewizji i internetu, a mają jakieś informacje o losach dziecka – brzmi list, który wystosowała rodzina Dawidka Żukowskiego do redakcji „Warszawa w Pigułce”.

Każda informacja o chłopcu jest dzisiaj na wagę złota i może pomóc funkcjonariuszom w odnalezieniu 5-latka. W tym celu należy skontaktować się ze służbami, najlepiej pod nr 112.

źródło: pikio.pl