Polsat przekazał pilne ostrzeżenie polskiej policji, która poinformowała o nowym sposobie okradania. Zanim włożycie kartę do bankomatu, dokładnie mu się przyjrzyjcie. Sprawa jest naprawdę poważna, możecie stracić nawet wszystkie pieniądze.

Polsat przekazuje ostrzeżenie policji, która została zaalarmowana przez mieszkańców województwa lubelskiego. Złodzieje mają nowy sposób na okradanie klientów, a choć poszkodowane zostały osoby z województwa lubelskiego, to takie coś może spotkać ludzi z całej Polski. Zanim włożycie kartę do bankomatu, dokładnie go obejrzyjcie, bo może skończyć się to dla was naprawdę bardzo źle.

Polsat wydaje pilne ostrzeżenie. Niebezpieczne bankomaty

Policja z Żagania w województwie lubuskim dwukrotnie otrzymała zgłoszenie na temat podejrzanych listew, przymocowanych do bankomatów. Funkcjonariusze niezwłocznie przybyli na miejsce, by skontrolować całą sytuację. Szybko okazało się, że wspomniane listwy, to nowy patent złodziei na szybkie i łatwe pozyskanie pieniędzy.

– Na terenie Żagania w ostatnim czasie doszło do przypadków, gdzie na bankomatach zauważone zostały metalowe nakładki umieszczone w miejscu, gdzie wysuwają się banknoty – tłumaczy jeden z funkcjonariuszy.

Policja prosi Polaków o zachowanie szczególnej ostrożności. Każdy, kto zauważy podejrzaną listwę przymocowaną do bankomatu, powinien bezzwłocznie zgłosić to organom ścigania.

Trwa poszukiwanie sprawcy. Nie tylko województwo lubuskie jest zagrożone
Na chwilę obecną, nie udało się jeszcze ustalić sprawców, którzy są odpowiedzialni za wspominane przewinienie. Prokuratura jednak usilnie pracuje nad tym, by jak najszybciej ich zlokalizować, a następnie zatrzymać.

Funkcjonariusze przestrzegają, by nie tylko w województwie lubuskim uważać na bankomaty, podczas wybierania pieniędzy. Należy wyostrzyć swoją czujność, ponieważ nie wiadomo, jak wiele bankomatów mogło zostać wyposażone w listwy do pozyskiwania pieniędzy. Sytuacja jest naprawdę poważna, bowiem w taki sposób, klient banku może stracić nawet wszystkie swoje oszczędności. Każdy powinien dokładnie przyjrzeć się miejscu, w którym bankomat wydaje pieniądze, zanim z niego skorzysta.

źródło:  pikio.pl