Pilnie! Klienci sklepów muszą bardzo uważać. Inspekcja handlowa wykazała rażące nieprawidłowości!

Klienci muszą być teraz wyjątkowo ostrożni. W sklepach czyha na nas wiele pułapek, a ostatnia kontrola inspekcji handlowej wykazała, że sytuacja naprawdę jest zatrważająca.

Klienci w zakupowym szale często tracą zdrowy rozsądek i zupełnie zapominają o tym, że przyszli do marketu zaledwie po kilka podstawowych rzeczy. Psychologia sprzedaży od dawna daje zadziwiające efekty, na których sieci zarabiają gigantyczne pieniądze.

Teraz jednak okazuje się, że klienci muszą na siebie uważać na każdym kroku i muszą być przy tym szczególnie czujni. Sieci przygotowują bowiem liczne pułapki w sklepach, a ostatnia inspekcja handlowa wykazała cały szereg nieprawidłowości. Po tym z pewnością już żadne wyjście na zakupy nie będzie takie samo.

Klienci muszą bardzo uważać. Płacimy więcej, niż nam się wydaje
Inspektorzy handlowi wzięli pod lupę sklepy w Łodzi i okolicach. Okazuje się, że na 14 kontrolowanych jednostek, aż w 8 stwierdzono konkretne nieprawidłowości rozmieszczone w 147 partiach towarów, których łącznie prześledzono 778. Większość uchybień dotyczyło braku cen na produktach lub też różnicy między prezentowanymi cenami, a kwotą, która nabijana była przy kasie.

W efekcie takich zabiegów liczni klienci dali się złapać w pułapkę i ostatecznie płacili dużo więcej, niż mogliby się tego spodziewać. Właściciele dyskontów zobligowani byli do poprawienia błędów jeszcze w czasie trwania kontroli, a aż trzy sklepy musiały pogodzić się z nałożeniem kary pieniężnej. Wynosiła ona 550 złotych, lecz to nie najsurowsza kara – jeden z właścicieli już czeka na zakończenie postępowania administracyjnego, które ruszyło przeciwko niemu.

My płacimy więcej, a ceny nieubłaganie rosną
Informacje te są wyjątkowo wstrząsające, zwłaszcza biorąc pod uwagę ceny, które od dłuższego czasu bezustannie rosną, bijąc kolejne rekordy. Ceny czereśni czy pietruszki są już tak absurdalnie wysokie, że liczni klienci zaczynają je już traktować nawet jako wyjątkowo przykry żart. Jeszcze do niedawna to masło żartobliwie nazywane było towarem luksusowym, teraz jednak wszystko wskazuje na to, że do tego „elitarnego” grona dołącza coraz więcej produktów.

źródło: pikio.pl