Nastolatka, która choruje na poważną chorobę, zaginęła we wtorek. Cała Polska podaje dalej apel matki, która rozpaczliwie chce odnaleźć córkę. Policja poszukuje jakichkolwiek tropów, które pomogłyby zlokalizować dziewczynę.

Nastolatka wyszła z domu we wtorek i od tamtego momentu rodzina nie ma z nią kontaktu. Sytuację pogarsza fakt, że 16-latka cierpi na poważną chorobę. Mama dziewczyny apeluje o to, żeby dzielić się z jak największą liczbą osób informacją o tym zaginięciu i zdjęciem córki. Być może w ten sposób łatwiej będzie ją zlokalizować.

Nastolatka poszukiwana
Nastolatka została zgłoszona jako zaginiona przez swoją rodzinę, po tym jak wyszła z domu we wtorek i do tej pory nie dała znaku życia. 16-letnia Amelia choruje na Aspergera. Policja rozpoczęła intensywne poszukiwania dziewczyny.

O zaginięciu poinformowała w mediach społecznościowych mama nastolatki. Poprosiła również o to, żeby podawać dalej informacje o tym, że Amelia jest poszukiwana.

Cała Polska szuka Amelii
Amelia Florczyk zaginęła we wtorek w Miejskiej Górce w województwie wielkopolskim. 16-latka wyszła z domu, żeby spotkać się z kolegą, ale nie dotarła na miejsce. Dziewczyna ma zespół Aspergera czyli chorobę objawiającą się między innymi upośledzeniami w kontaktach społecznych. Innymi częstymi objawami są niezdarność ruchowa czy zaburzenia mowy i języka. Wszystko to wiąże się z trudnościami w komunikacji z innymi ludźmi.

– Amelia jest nastolatką z zespołem Aspergera. Z tego powodu oraz napadów lękowych może (ale nie musi) zachowywać się ‚dziwnie’- sztywno chodzić, machać rękami – napisała w mediach społecznościowych jej matka, która desperacko usiłuje zlokalizować córkę.

Poszukiwana nastolatka ma 163 centymetry wzrostu, jest szczupłej budowy ciała, ma proste włosy w kolorze ciemnego blondu i okulary. W momencie wyjścia z domu miała na sobie czarne buty, granatowe jeansy, granatową koszulkę i bluzę z kapturem w kolorze jasnoszarym, z obrazkiem Hello Kitty na plecach.

Dziewczyna miała być niedawno widziana w okolicach Warszawy w towarzystwie wysokiego blondyna ubranego w szare spodnie, czarną kurtkę i białą czapkę z daszkiem. Miejmy nadzieję, że policji szybko uda się odnaleźć Amelię, a cała sytuacja zakończy się szczęśliwie.

źródło: pikio.pl