Pilnie! Ogromny pożar wysypiska w Polsce!!! Trujące opary przysłoniły niebo. Gdzie będzie niebezpiecznie?

Pożar wielkiego wysypiska z samego rana zaniepokoił tysiące osób. Nikt nie spodziewał się, że może dojść do takiego nieszczęścia. Strażacy od dłuższego czasu walczą z przerażającym żywiołem.

Pożar, do którego doszło dzisiaj, zaskoczył bardzo wiele osób. Mało kto przewidywał, że może dojść do tragicznego zdarzenia, konsekwencje którego mogą być fatalne dla tysięcy mieszkańców. Na miejsce udała się straż pożarna, która walczy o to, by udało się jak najszybciej ugasić ogień i zapewnić bezpieczeństwo wszystkim osobom. Nie jest to jednak takie proste.

Na miejsce wciąż udają się kolejne grupy strażaków, które walczą z działaniem żywiołu. Akcja trwa już od kilku godzin i nie zanosi się na to, by miała szybko się zakończyć. Wszystko przez to, że ogień zajął bardzo duży obszar. Trujące opary przysłoniły niebo i wiele osób zaczęło wyrażać swój niepokój w związku z konsekwencjami pożaru.

Pożar wysypiska śmierci zaniepokoił mieszkańców
Do dramatycznego wydarzenia doszło dziś z samego rana. Póki co nie są znane jego przyczyny, jednak wiele osób spekuluje, że pożar mógł rozpocząć się na skutek działania słońca. W ostatnich dniach pogoda uległa wielkiej poprawie, jednak oznacza to, że możemy być niemal pewni, że ogień zacznie pojawiać się na łąkach i w lasach, często na skutek wyrzucania tam śmieci.

Pożar wciąż jest gaszony
Straż pożarna już pojawiła się na wysypisku śmieci w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie doszło do pożaru. Okazało się jednak, że jeden zastęp nie wystarczy, w związku z tym wezwano kolejne wozy. Dowiedzieliśmy się nawet, że kolejne zastępy straży pożarnej jadą na miejsce z Poznania, by wspomóc strażaków w walce z żywiołem.

Gaszenie pożaru rozpoczęło się kilka godzin temu, jednak akcja wciąż trwa i nie wiadomo, kiedy uda się ją zakończyć. Póki co ukazał się jedynie krótki komentarz ze strony reprezentanta PSP w Poznaniu.

– Płonie powierzchnia znaczna, kilka tysięcy metrów kwadratowych. W tym momencie głównie są prowadzone działania, żeby ta powierzchnia się nie zwiększyła – mówi mężczyzna.

źródło: pikio.pl