Piknik Radia Maryja w Toruniu. Nie wszystko poszło zgodnie z planem. Ojciec Tadeusz Rydzyk był zawiedziony…

Wielki festyn u ojca Rydzyka i wielka ulewa! Duchowny z Torunia apelował do wiernych, żeby nie wychodzili i krzyczy: „Matko Boża, przecież miałaś dać pogodę”!

W Toruniu odbyło się „Dziękczynienie w rodzinie”. Na imprezę Radia Maryja zjechały tysiące słuchaczy katolickiej rozgłośni. Na mszy świętej byli obecni także przedstawiciele parlamentu, a uroczystości odbyły się pod honorowym patronatem m.in. Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej.

Niestety nie wszystko poszło zgodnie z planem. Ojciec Tadeusz Rydzyk był zawiedziony… pogodą!

– Matko Boża, przecież miałaś dać pogodę. Co zaa…. Nawet nasi meteorolodzy pomylili się. można się załamać, ale nie załamujemy się. Apotoł jest gotowy zawsze na wszystko. Jesteśmy misjonarzami – mówił duchowny.

List od prezydenta

Prezydent Andrzej Duda skierował list do uczestników 11. Dziękczynienia w Rodzinie.

– Dobrze, że naszą wdzięczność okazujemy w rodzinie, w niej bowiem ma swoje źródło to wszystko, co najważniejsze dla przyszłości Polski – napisał prezydent w liście, który odczytał Adam Kwiatkowski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

W Lublinie odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości, na której prezes PiS wspominał, jak ważna jest rodzina.

– Jedna kobieta, jeden mężczyzna i ich dzieci. W stałym związku. To jest rodzina – mówił Jarosław Kaczyński, prezes PiS.

źródło: se.pl