Jakub A., mężczyzna, który zamordował 10-letnię Kristinę, usłyszał dwa zarzuty i przyznał się do winy. Obecnie przebywa w areszcie w Świdnicy, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące czekając na proces. Tymczasem jego matka w rozmowie z „Uwagą” TVN opisała spotkanie z synem.

– Piętno pozostanie na nas do końca życia. Wiemy, że nasz syn musi zostać ukarany, jeśli zostanie orzeczona jego wina. Mieliśmy z nim tylko krótkie spotkanie w piątek, był bardzo spokojny. Nic nie zwiastowało, że on może dopuścić się takiego czynu, był zawsze grzecznym chłopcem – powiedziała kobieta w rozmowie z „Uwagą” TVN. 22-letni Jakub A. odpowie za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem oraz za podżeganie do zabójstwa. Grozi mu dożywocie. Mężczyzna 18 czerwca trafił do aresztu w Świdnicy, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące. Wiadomo, że został mu przydzielony adwokat z urzędu; Jakub A. wcześniej nie wskazał swojego obrońcy.

Wszystko wskazuje na to, że 22-latek w brutalny sposób zamordował 10-letnią Kristinę, ponieważ uważał, że stoi ona na przeszkodzie związku z matką, do której Jakub A. przejawiał uczucie.

źródło: se.pl