„Jaka to melodia?” to program, który towarzyszy telewidzom Telewizji Polskiej już od ponad dwudziestu lat. Wydawałoby się, że program nie może funkcjonować bez swojego wieloletniego prowadzącego Roberta Janowskiego. Jednak w obliczu ostatnich wydarzeń na linii Janowski-TVP, stacja zdecydowała się zmienić formułę i prowadzącego. W tej roli zadebiutował Norbi.

„Jaka to melodia?” powróciła na ekrany wraz z jesienną ramówką Telewizji Polskiej. W programie zaszło jednak wiele zmian. Tą najszerzej komentowaną jest zmiana gospodarza programu. Po 21 latach zakończyła się współpraca stacji z Robertem Janowskim, a w nowej roli zadebiutował Norbi.

„Jaka to melodia?” z nowym prowadzącym

Nowy prowadzący, to również nowa formuła programu. W założeniach obecnej wersji popularnego muzycznego show, poza zwykłymi odcinkami, regularnie będą pojawiać się odcinki teleturnieju z udziałem gwiazd.

Taka też odsłona zagościła w premierowym odcinku nowej serii. Udział w nim wzięły aktorki znane z serialu TVP „Dziewczyny ze Lwowa” Magdalena Wróbel, Monika Jarosińska i Magdalena Pociecha.

Telewidzowie już od początku zorientowali się, że większość ich przypuszczań znajdzie odzwierciedlenie w rzeczywistości. Czołówka programu zdradziła, że już w pierwszych odcinkach telewidzowie usłyszą jedyny hit Norbiego „Kobiety są gorące”.

Na scenie w studio nie zabrakło również występów na żywo znanych gwiazd. Swoje utwory zaprezentowali: Kasia Kowalska, Lena Zuchniak, Fun Factory, Enej, Orchestral Manoeuvres in the Dark oraz Maryla Rodowicz

Komentarze widzów nie pozostawiają złudzeń

Fani serialu są w dużej mierze niepocieszeni z obrotu spraw. Szeroko podkreślają, że prawdziwym duchem programu był były prowadzący Robert Janowski.

– Co za żenada!! Zastąpić Janowskiego takim pajacem!! Zniszczyli kultowy program, nie będę już więcej tego gówna oglądać!! – pisze wyraźnie oburzony internauta.

– Bardzo szkoda dawnego programu prowadzonego przez pana Roberta. Był prowadzony z klasą, profesjonalnie i z wielką wiedzą muzyczną pana Roberta – komentuje jeden z internautów.

– Żądamy przywrócenia Roberta Janowskiego – pisze kolejny.

Telewidzowie mają również pretensję o sposób, w jaki Norbi dyryguje programem.

– Z programu muzycznego zrobiono marnej jakości kabaret. W dodatku Norbi nie panuje nad zawodniczkami, wchodzą mu na głowę – to tylko jeden z niepochlebnych komentarzy.

– No gdzie to odświeżenie tego programu?! Jedyną chyba zmianą jest tylko to, że prowadzący zwraca się do uczestniczek: kochanie – komentuje jeden z telewidzów.

Źródło