Pierwsza dama doprowadzona do łez. Agata Duda oniemiała na widok prezentu jaki czekał na nią w pałacu prezydenckim!

Agata Duda odwiedziła niedawno Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kielcach. Żona prezydenta na długo zapamięta tę wizytę, bowiem stało się tam coś, co doprowadziło ją do łez.

Agata Duda odwiedziła we wtorek Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Kielcach. Spotkała się tam z małymi dziećmi i młodzieżą, ale także z pracownikami palcówki i rodzinami wychowanków.

Agata Duda razem z dziećmi brała udział w zajęciach plastycznych
-Jest mi ogromnie miło, że mogę tutaj gościć. Bardzo się cieszę, że uczniowie mają tak wiele możliwości rozwijania zainteresowań i niewątpliwych talentów – mówiła Agata Kornhauser-Duda.

W trakcie swoje wizyty poznała zasady, na jakich opiera się działanie ośrodka, jego pracowników i wychowanków wraz z rodzinami. Chętnie z każdym rozmawiała i poznawała osobiste historie.

Pierwsza Dama dołączyła do dzieci w zajęciach plastycznych i ruchowych. Chętnie malowała z nimi obrazy oraz rozmawiała na tematy tańca i muzyki. Pytała również o wrażenia z ostatniej wizyty w filharmonii i nie mogła wyjść z podziwu, że ośrodek tak wiele oferuje młodym osobom, które chętnie z tych możliwości korzystają.

Później Agata Duda razem z wychowankami wyrabiała gliniane naczynia i kolorową biżuterię. Dla osób niepełnosprawnych takie zajęcia są niezmiernie ważne, bowiem pomagają się skoncentrować i uczą cierpliwości.

-To bardzo ważne, że każdy uczeń może we własnym tempie rozwijać umiejętności. Jestem pełna uznania dla Państwa pracy i misji – komentowała Pierwsza Dama.

Pierwsza Dama otrzymała od wychowanków ośrodka niezwykle piękny prezent
Pod koniec wizyty podopieczni ośrodka zaprezentowali występ artystyczny przepełniony pozytywną energią i radością, a uczestnicy zajęć tanecznych zaprosili Pierwszą Damę na parkiet.

Na pożegnanie Pierwsza Dama otrzymała od młodzieży własny portret, którego wykonanie wszystkich zachwyciło. Ten prezent niezwykle uradował Agatę Dudę i z pewnością doprowadził ją do łez. Natychmiast opublikowano na Instagramie zdjęcia zachwyconej żony prezydenta.

Agata Duda planuje więcej takich wizyt. Bardzo cieszyła się, że może od podstaw poznać działanie ośrodka dla młodzieży mającej problemy z rozwojem. Dzięki takim miejscom osoby z wszelakimi problemami są lepiej przygotowane do samodzielnego życia w przyszłości.

źródło: pikio.pl