Magdalena Adamowicz, wdowa po Pawle Adamowiczu, pogratulowała Aleksandrze Dulkiewicz zwycięstwa w wyścigu o fotel prezydenta Gdańska. Choć nie znamy jeszcze oficjalnych wyników wyborów, to z nieoficjalnych informacji wynika, że po przeliczeniu głosów z 55 okręgów, Aleksandra Dulkiewicz uzyskała poparcie na poziomie 82 procent. W filmie, w którym Adamowicz gratuluje Dulkiewicz, są obecne jej córki.

Magdalena Adamowicz, wdowa po zamordowanym prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu, od początku wspierała współpracowniczkę swego męża i byłą wiceprezydent Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz w jej walce o schedę po Pawle Adamowiczu. Dlatego, gdy pierwsze sondaże wskazały na bezapelacyjne zwycięstwo wyborcze Dulkiewicz, Adamowicz pogratulowała jej za pośrednictwem mediów społecznościowych.

– Aleksandra, gratulacje! Dostałaś ogromny mandat zaufania. Wiem i wierzę, że go dobrze wykorzystasz. Z tego miejsca chciałabym podziękować Twojej córce Zosi, Twojej mamie Izie i Twojej siostrze Marcie – jestem pewna, że ich zasługi w kampanii są porównywalne z pracą sztabu wyborczego i że ich wsparcie jest nieocenione! Kochane gdańszczanki i gdańszczanie – udało się! Dziś jeszcze możemy świętować, ale od jutra bierzemy się do pracy. Dla Gdańska, dla nas samych! Życzę Wam dobrej nocy! – mówiła w Magdalena Adamowicz. W filmie z gratulacjami wystąpiły również córki Magdaleny i Pawła Adamowiczów – Teresa i Antonina.

Aleksandra Dulkiewicz podziękowała za gratulacje, kończąc swój wpis słowami „Razem dla Gdańska”.

W niedzielę 3 marca 2019 roku w Gdańsku odbyły się przedterminowe wybory prezydenta miasta. Były on konsekwencją śmierci poprzedniego prezydenta Gdańska – Pawła Adamowicza. Paweł Adamowicz zginął 14 stycznia w wyniku ran, odniesionych podczas ataku, który 13 stycznia, w trakcie Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przeprowadził na niego Stefan W.. Mimo wielogodzinnych starań lekarzy Pawła Adamowicza nie udało się uratować.

W przedterminowych wyborach prezydenta Gdańska startowali: bliska współpracowniczka Pawła Adamowicza Aleksandra Dulkiewicz, Grzegorz Braun oraz Marek Skiba z komitetu „Odpowiedzialni-Gdańsk”. Jak wskazują nieoficjalne informacje, po przeliczeniu głosów z 55 okręgów, Aleksandra Dulkiewicz uzyskała 82-procentowe poparcie. Jeśli dane te potwierdzą się, będzie to oznaczało, iż Dulkiewicz wygrała wybory już w pierwszej turze.

Choć nie znamy jeszcze oficjalnych wyników wyborów, to z nieoficjalnych informacji wynika, że po przeliczeniu głosów z 55 okręgów, Aleksandra Dulkiewicz uzyskała poparcie na poziomie 82 procent

W filmie, w którym Adamowicz gratuluje Dulkiewicz, są obecne jej córki

źródło: fakt.pl