Pawłowicz porównała posłankę do nazistowskiego zbrodniarza. „Będzie proces”

Joanna Scheuring-Wielgus zapowiedziała złożenie pozwu przeciw Krystynie Pawłowicz. Posłanka PiS porównała polityk, która dostała się do Sejmu z list Nowoczesnej, do nazistowskiego zbrodniarza – doktora Mengele.

Krystyna Pawłowicz słynie z ciężkiego słownictwa i agresywnego usposobienia. Szczególnie jej wpisy w mediach społecznościowych przekraczają akceptowalne granice. Ostatnio oskarżyła matki niepełnosprawnych dzieci, że przetrzymując w Sejmie „zabijają je”, a teraz porównała Joannę Scheuring-Wielgus do Josefa Mengele.

„Wielgus, jesteś – jak Mengele – za zabijaniem poczętych a niesprawnych, a teraz, oszukanico…” – zaczęła swój wpis na Twitterze.

Dziennikarz „Gazety Wyborczej” Bartosz Wieliński zasugerował, by nie ignorować tej obelgi i pozwać posłankę PiS za oszczercze słowa. Scheuring-Wielgus potwierdziła, że tak właśnie zrobi.

Doktor Josef Mengele dokonywał okrutnych eksperymentów na więźniach niemieckiego obozu zagłady Auschwitz. Nigdy nie poniósł winy za swoje czyny – zmarł w 1979 roku w Ameryce Południowej.