Paweł Orleański przez 3 sezony prowadził w Telewizji Polskiej teleturniej „The Wall. Wygraj marzenia”. Ostatnio na swoim profilu na Facebooku poinformował, że nie będzie można go zobaczyć w nowych odcinkach teleturnieju. „Jest to dla mnie zaskakująca i bolesna wiadomość” – napisał. Wiadomo już, że program pozostanie w wiosennej ramówce stacji, ale poprowadzi go ktoś inny.

Paweł Orleański najbardziej znany jest z prowadzenia programu popularnonaukowego „Galileo” emitowanego od 12 lat na antenie TV4. Z kolei w TVP1 prezenter był gospodarzem teleturnieju „The Wall. Wygraj marzenia”. W ciągu trzech sezonów, stacja wyemitowała aż 52 odcinki z Orleańskim w roli prowadzącego. Wiadomo już, że w wiosennej ramówce stacji pojawią się kolejny sezon teleturnieju, ale… z innym prowadzącym.

– Jest mi niezmiernie przykro poinformować Was, że niestety nie zobaczymy się już w nowych odcinkach programu. Decyzją TVP program zostaje na antenie z „nowym prowadzącym”.

Nie będę przed Wami ukrywał, że jest to dla mnie zaskakująca i bolesna wiadomość. Te wspólne trzy sezony, dające w sumie aż 52 odcinki wspaniałej przygody, były dla mnie cudownym doświadczeniem i ogromną zawodową lekcją. Dziękuję wszystkim współpracownikom za profesjonalizm i życzliwość, a także za zaufanie jakim mnie obdarzyliście – poinformował Orleański na swoim profilu na Facebooku.

Kto zajmie jego miejsce? Serwis wirtualnemedia.pl podaje, że według informacji przekazanych przez Telewizję Polską, nowym gospodarzem „The Wall. Wygraj marzenia” będzie Maciej Kurzajewski.

Kurzajewski jest prezenterem sportowym, związanym ze stacją od prawie 20 lat. Widzowie bardzo dobrze znają go m.in. z takich programów jak: „Kocham Cię, Polsko!”, „Gwiazdy tańczą na lodzie”, „Świat się kręci”. Współprowadził programy śniadaniowe – „Pytanie na śniadanie” oraz „Kawa czy herbata?”.

Paweł Orleański prowadził w TVP teleturniej „The Wall. Wygraj marzenia”

Teleturniej prowadził przez 3 sezony

Na swoim profilu na Facebooku poinformował, że TVP postanowiła zakończyć z nim współpracę

Program „The Wall. Wygraj marzenia” pozostaje na antenie, ale poprowadzi go ktoś inny

W nowych odcinkach teleturnieju w roli gospodarza wystąpi Maciej Kurzajewski

Uważasz, że sprawdzi się w roli prowadzącego lepiej niż Orleański?

źródło: fakt.pl