Pani zgubiła się w lesie. Dziewczyna ruszyła na poszukiwania i uratowała życie emerytce. Dziękujemy rodzicom za taką córkę

Z nieba lał się żar, a pani Gabriela (82 l.) poszła do lasu sprawdzić, czy są grzyby. Nie zabrała jedzenia ani picia. Nagle cały świat zawirował jej w głowie i upadła. Leżała w zaroślach cały dzień. Nie miała sił się podnieść. – Pomyślałam, że to chyba koniec i kiedy już straciłam nadzieję, zobaczyłam tego aniołka – opowiada emerytka ze wsi Niewistka na Podkarpaciu, którą ocaliła sąsiadka

Położona między pagórkami malownicza wieś otoczona jest lasami. Pani Gabriela zna je jak własną kieszeń, bo w młodości sama je sadziła. Nie miała dzieci. Po śmierci męża została zupełnie sama.

Mimo że porusza się o lasce i coraz bardziej szwankuje jej zdrowie, wyprawy na grzyby dają jej największą radość. W miniony czwartek spakowała o świcie koszyk i ruszyła w knieje. – Nagle poczułam się słabo. Upadłam, a potem już tylko modliłam się do Przenajświętszej Panienki, abym nie musiała umierać w takim miejscu – wspomina emerytka. Na szczęście kobieta ma dobrych sąsiadów.

Wieczorem zauważyli, że staruszka przepadła i wszczęli alarm. Policjanci zorganizowali poszukiwania. Do akcji włączyła się także mieszkająca nieopodal Emilia Zdybek (18 l.). Ona, jej tato i młodszy brat poszli w kierunku, w którym najmniej spodziewano się odnalezienia zaginionej.

– Nagle w krzakach mignęło mi coś białego. To były włosy pani Gabrieli. Była cała obolała i ledwo przytomna. Obsiadła ją chmara komarów – mówi Emilia. Dziewczyna do przyjazdu pogotowia czuwała nad emerytką. Lekarze przyznali, że pomoc nadeszła w ostatniej chwili, bo starsza pani miała już ledwo wyczuwalny puls. Po obserwacji w szpitalu wróciła do domu. – Bardzo ci dziękuję – mówi pan Gabriela do Emilii. – Nie wiem, co by się stało, gdybyś mnie nie znalazła!

– Bałam się o życie tej pani. Czułam, że jak jej szybko nie odnajdziemy, to nocy nie przetrwa. Cieszę się, że mogłam pomóc w poszukiwaniach – mówi Emilia.

Pani Gabriela została ocalona

W tym lesie zaginęła pani Gabriela

Emilia ruszyła na poszukiwania i uratowała życie emerytce

źródło: fakt.pl