Magdalena Cielecka jest jedną z tych Polek, które dziennikarka Małgorzata Domagalik szczególnie podziwia. W swojej nowej książce określa ją „mrocznym przedmiotem pożądania” i „kobietą z krwi i kości”.

Magdalena Cielecka uchodzi za jedną z najpiękniejszych aktorek

„Pani Wymagalik” to publikacja, w której mistrzyni wywiadu kreśli portrety znanych ludzi, z którymi miała okazję zetknąć się w swej karierze. Książka ma formę alfabetu. Pod literą „c” znajdziemy m.in. Grzegorza Ciechowskiego, Joe Cockera, Paolo Coelho, Joan Collins, Marię Czubaszek i Magdalenę Cielecką.

– Jest wyzwaniem dla mężczyzn, których poraża i przeraża mieszanką seksapilu i intelektu. Jest wyzwaniem dla kobiet, które nie chcą mieć jej w swoim otoczeniu, bo kradnie wszystkie spojrzenia. Cielecka ma dar naturalnego skupiania na sobie uwagi – pisze Domagalik o Cieleckiej.

Uważa ją za blondynkę z klasą, a także za klasową aktorkę, która nawet w słabszych produkcjach już tylko swoją obecnością rozsadza ekran. Dostrzega w niej osobę piekielnie inteligentną, która zarówno w sytuacjach oficjalnych, jak i prywatnych, mówi mądrze. Jednocześnie przy swojej odwadze i nowoczesności, Cielecka ma w sobie jakąś delikatność i kruchość.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by magda c (@cielecka_magda.official) on

– Cielecka ma pecha, bo przyszło jej być na scenie i żyć w kraju, w którym dla takich kobiet jak ona nie ma miejsca. (…) Francja ma swoją Isabelle Huppert, Amerykanie Nicole Kidman, a my mamy Magdę Cielecką. Zawsze kiedy ją obserwuję, przypomina mi się powiedzenie, że prawdziwy brylant potrzebuje odpowiedniej oprawy. Ale skoro to nie jest kraj dla takich kobiet jak ona… – Domagalik kończy tym niedopowiedzeniem.

Autorka przez 14 lat była redaktor naczelną miesięcznika „Pani”. Uchodzi za mistrzynię wywiadu psychologicznego, w niezwykły sposób otwierającego rozmówcę. Rozmawiała z aktorami, muzykami, sportowcami i politykami. Jest moderatorką spotkań z wybitnymi postaciami „Masterclass – Sztuka konwersacji”. Jej nowa książka „Pani Wymagalik” ukazała się 3 kwietnia.

Cielecką możemy obecnie oglądać w serialu TVN „Chyłka”, o bezkompromisowej pani mecenas. Produkcja oparta jest na powieściach Remigiusza Mroza.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by magda c (@cielecka_magda.official) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by magda c (@cielecka_magda.official) on

źródło: interia.pl