Oto najzdrowsze warzywo na świecie! Alternatywa dla antybiotyków, wspomaga walkę z rakiem

Rukiew wodna to prawdziwe super-warzywo. Niestety niewielu z nas wykorzystuje jej cudowne właściwości w życiu codziennym. A szkoda! Jak poznasz jej medyczne właściwości szybko zmienisz przyzwyczajenia!

Rukiew wodna (Nasturtium officinale), inaczej rzeżucha wodna, to roślina należąca do rodziny kapustowatych, której właściwości lecznicze są znane od starożytności. W medycynie ludowej jest stosowana w leczeniu zaparć, zaburzeniach pracy wątroby i kaszlu. Posiada ona 17 różnych składników odżywczych, które mają właściwości lecznicze. Wspomagają one organizm nawet z walce z nowotworem. Jednym z tych składników jest witamina K, która zwiększa krzepliwość krwi, wzmacnia kości i pracę mózgu. Włączenie rukwi wodnej do jadłospisu może uchronić przed rozwojem raka. Takiego zdania są brytyjscy naukowcy z Uniwersytetu w Ulster. Wszystko dzięki substancjom o nazwie izotiocyjaniany, które odpowiadają za charakterystyczny smak rukwi. Zdaniem badaczy izotiocyjaniany hamują namnażanie komórek rakowych w guzach, a także chronią przed nawrotem nowotworu.

Kolejnymi organami, które zyskają na spożyciu rukwi są oczy i skóra. Rukiew wodna opóźnia proces starzenia się skóry, a nawet pozwala cofnąć niektóre zmiany skórne. Swoje odmładzające właściwości zawdzięcza beta-karotenowi, który walczy z wolnymi rodnikami, mogącymi przyczyniać się do niszczenia komórek skóry. Dodatkowo zawiera dwa inne antyoksydanty – witaminę C i E, czyli witaminę młodości – które również zbawiennie wpływają na wygląd i zdrowie skóry.

Jakby tego było mało rukiew jest też bogata w minerały i metale takie jak miedź, wapno, potas, magnez, mangan i fosfor. Potas reguluje ciśnienie i wspomaga pracę serca. Wapno jest ważnym budulcem kości i zębów. Dodatkowo rukiew zwalcza objawy przeziębienia, infekcji dziąseł oraz układu moczowego. Zamiast od razu faszerować się antybiotykami najpierw spróbuj wprowadzić do swojej diety rukiew wodną. Szybko poczujesz różnicę!

 

Jak widzicie aż głupio nie spróbować. Nie dość, że jest to tania i smaczna roślina to jeszcze zdrowa! Udostępnij ten artykuł znajomym i rodzinie, żeby i oni mogli dowiedzieć się o tym cud-warzywie!

źródło:podaj.to