Jakie cechy twojej osobowości najbardziej irytują twoich bliskich? Co jest najsłabszą stroną twojego charakteru? Gwiazdy znają odpowiedź!

Baran

Baran to osoba niezwykle energiczna, pracowita i przedsiębiorcza. Ma mnóstwo energii, ciągle za czymś goni, potrzebuje zmian i nowości. Wszystko to sprawia, że Baran chętnie pełni w grupie rolę inicjatora i przywódcy. Jednak, gdy rzeczy dzieją się nie po jego myśli, łatwo wpada w gniew i miewa ataki wściekłości.

Barany są też ambitne, co może prowadzić do przesadnej, chorobliwej pracowitości i nieumiejętności odpuszczenia, nawet wtedy, gdy zupełnie nie ma szans na osiągnięcie upragnionego ocelu.

Bywają Barany też próżne, zazdrosne i zaborcze. I są bardzo niecierpliwe!

Byk

Wiele osób uważa Byki za materialistów i niewolników posiadania. I rzeczywiście, osoby urodzone w tym znaku zodiaku lubią dobra materialne i luksus, do tego stopnia, że trudno im zrezygnować z wygód także wtedy, gdy sytuacja tego wymaga.

Poza tym Byki bardzo przywiązują się do przedmiotów, zwyczajów, rytuałów, tradycji, co bywa męczące dla otoczenia. Byki są życiowymi konserwatystami, bywają uparte, trudno im zmienić zdanie, zdarza im się myśleć schematycznie i działać według utartego planu.

Bliźnięta

Największą wadą bliźniąt jest niezmierzone gadulstwo i opowiadanie wszystkiego w najmniejszych szczegółach, czym zrażają do siebie wiele osób, których towarzystwo Bliźniąt po prostu męczy.

Bywają też często posądzane o plotkarstwo i dwulicowość, a także to, że jedno mówią i deklarują, a drugie robią.

I trzecia wada: Bliźnięta szybko się nudzą. Miejscami, rzeczami, zainteresowaniami. Niestety, także ludźmi, co sprawia, że ze średnio ekscytujących związków wychodzą nagle i bez żalu.

Rak

Rak jest nadwrażliwy, szczególnie na swoim punkcie. Urażony, nawet delikatnie, przeżywa swe niepowodzenie, długo, intensywnie i nieprędko potrafi przejść nam nimi do porządku dziennego.

Jest też zodiakalny Rak prawdziwym królem dramatów. Jeśli się kłóci, robi to mocno i teatralnie. Jeśli cierpi – jego cierpienie nie uchodzi niczyjej uwadze. Jeśli wchodzi w konflikt – informuje o nim szeroko i chętnie bierze sojuszników.

Ma też zmienne nastroje i humory.

Lew

Lew, jak sama nazwa wskazuje, jest królem zwierząt i naturalnym, samozwańczym przywódcą każdej grupy, w której się znajdzie. Jeśli ktoś wchodzi mu w paradę, próbuje przejąć dowodzenie lub, nawet delikatnie, podważa kierownicze zdolności Lwa, wpada on w prawdziwy szał i potrafi być naprawdę nieprzyjemny.

Lew musi być też w centrum uwagi, od otoczenia wymaga atencji, podziwu i uległości.

Bywa też szorstki, agresywny, ma skłonność do narzucania swojej woli i uszczęśliwiania innych na siłę.

Panna

Panny kochają ład i porządek, co sprawia, że sprzątanie i układanie staje się ich natręctwem, nieznośnym dla otoczenia. Są też bardzo krytyczne, nawet wobec najbliższych osób, wyliczanie wad i ocenianie postępowania innych do dla Panny namiętność, która nigdy im się nie znudzi.

Poza tym, Panny są zazdrosne i zaborcze, w naturalny sposób porównują się z innymi, wprowadzając atmosferę rywalizacji i konkurencji. Lubią od czasu do czasu wbić komuś przysłowiową szpilę i powiedzieć coś, co zaboli.

Waga

Dla jednych waga to synonim wyważenia, taktu i delikatności. Dla innych – symbol wahania i niezdecydowania. W odniesieniu do zodiakalnej Wagi, obie cechy mają wiele wspólnego z prawdą. Takt i delikatność oznaczają bowiem paniczny lęk przed wchodzeniem w konflikty, co oznacza brak wyraźnych preferencji i ciągłe lawirowanie oraz niezdolność do jasnych osądów.

Ciągłe wahanie się sprawia natomiast, że Wagi są zupełnie niezdolne do podejmowania stanowczych decyzji.

Wada Wag jest też zbytnie przywiązanie do luksusu i ogromna rozrzutność. Czasem, dla samego gestu.

Skorpion

O Skorpionach mawia się, że są najbardziej pamiętliwe ze wszystkich znaków zodiaku. I rzeczywiście, ludzie urodzeni na przełomie października i listopada nie wybaczają zbyt łatwo (żeby nie powiedzieć, że nie wybaczają nigdy i nikomu). Swoją złość i żal za dawne występki pielęgnują wewnątrz siebie przez długie lata, dając o niej znać w najmniej oczekiwanych momentach.

Jak to robią? Rzadko pozwalają sobie na otwarty atak i awanturę. Są za to złośliwe, stać je na celne docinki i wyrafinowane złośliwości.

Poza tym, Skropiony są też bardzo, chorobliwie wręcz zazdrosne i zaborcze.

Strzelec

Największa wada zodiakalnych Strzelców? Zdecydowanie, niefrasobliwość, lekkomyślność i słomiany zapał. Wszystkie te cechy sprawiają, że Strzelce są bardzo lubiane przez otoczenie, choć niekoniecznie traktowane serio.

Strzelce bywają też próżne, lubią znajdować się w centrum uwagi, otrzymywać podziw i uznanie. Zdarza się, że tak mocno koncentrują się na byciu poważanym, że… umiarkowanie poważają innych.

Strzelce mają też skłonność do szybkiego nudzenia się i porzucania wszystkiego, co nieciekawe. Także ludzi.

Koziorożec

Koziorożec to pracoholik i ktoś, kto przede wszystkim w pracy realizuje swoje życiowe powołanie, znajduje uznanie i potwierdza swoje kompetencje.

Bliscy, a szczególnie rodzina, są więc zawsze na drugim, miejscu, co szybko i dosadnie daje się we znaki przede wszystkim współmałżonkowi i dzieciom Koziorożca.

W związku z tym, Koziorożce mają tendencję do rządzenia, narzucania innym swojej woli i nieliczenia się z uczuciami innych.

Bywają też Koziorożce oschłe, szorstkie, nieczułe, niezdolne do prawdziwej bliskości, a także bardzo, bardzo przemądrzałe.

Wodnik

Wodniki mają absolutnego fioła na punkcie swojej wolności i niezależności. Te dwie wartości są dla nich życiowym priorytetem, dla którego są w stanie poświęcić bardzo wiele.

Miewają trudności w przystosowaniu się, nie znoszą narzucania im swojej woli i sytuacji, w których ktoś inny podejmuje za nie decyzje.

Bywają osobne, niezaangażowane uczuciowo, pozbawione głębszych przeżyć, oziębłe, zdystansowane, a przynajmniej stwarzają pozory takich osób.

Wodniki bywają też marzycielami, artystami z głową w chmurach, osobami pozbawionymi praktycznego zmysłu i logicznego myślenia.

Ryby

Największe wady ryb? Pierwsza to zmienne nastroje i humory, które dla otaczających Ryby ludzi są po prostu trudne do zrozumienia i wyjaśnienia. Przejście od wielkiej radości do wielkiej zadumy potrafi zająć zodiakalnej Rybie kilka chwil.

Po drugie, osoby urodzone w tym znaku zodiaku są przesadnie wrażliwe na swoim punkcie, szybko się obrażają, popadają w urazę i czarne myśli. Łatwo je zranić, jeszcze łatwiej dotknąć i zniechęcić do siebie.

Po trzecie, Ryby to marzyciele bujający w obłokach. W życiu kierują się trudną do opisania i zrozumienia intuicją, przeczuciem i innymi tego typu kryteriami, które dla wielu osób wydają się niezrozumiałe i mało poważne.

źródło:kobieta.interia.pl