Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że w nocy ze środy na czwartek możemy się spodziewać przymrozków. Zagrożenie ujemnymi temperaturami dotyczy głównie mieszkańców trzech województw.

 

Ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej mają obowiązywać do godziny 5 rano w czwartek.

W środę wieczorem w części województwa podkarpackiego zagrożeniem będą z kolei burze. Może tam spaść do 30 litrów deszczu, a nawet grad.

A jaka pogoda czeka nas w kolejnych dniach? W drugiej części tygodnia dostaniemy się pod wpływ wyżu znad zachodniej części kontynentu, który na przeważającym obszarze Polski przyniesie poprawę pogody. Opady deszczu spodziewane są tylko na wschodnich i południowo-wschodnich obrzeżach.

„W piątek na zachodzie i na północy Polski pogodę popsuje front atmosferyczny, przybędzie chmur i popada przelotny deszcz, a nawet miejscami zagrzmi. Natomiast pogodnie i słonecznie będzie na wschodzie, w centrum i na południu kraju” – prognozują dla Wirtualnej Polski synoptycy Cumulusa.

Z dnia na dzień będzie jednak coraz cieplej. W piątek i w sobotę temperatura w całym kraju oscylować będzie między 22. a 26. kreską, a w niedzielę na zachodzie Polski miejscami „dobije” nawet do 29 stopni Celsjusza.

źródło: wiadomosci.wp.pl