Osiołek nosił ciężkie ładunki w tej okolicy codziennie. W pewnym momencie upada na plecy…

Przez setki lat ludzie wykorzystywali konie i osły do dźwigania ciężkich ładunków. Jednak zwierzęta nie zawsze traktowane są dobrze za swoją ciężką pracę.

Jeśli chcemy wykorzystywać te zwierzęta do pracy, to musimy je odpowiednio traktować. Wspomnijmy choćby o podstawach: wodzie, jedzeniu oraz odpoczynku.

Niestety nie brakuje przypadków, w których sprawy mają się całkowicie inaczej. Pewni ludzie idący ulicą w Chile pobiegli z pomocą dla osiołka, który upadł pod zbyt ciężkim ładunkiem.

Był zostawiony sam sobie i gdyby nie pomoc obcych, mógł umrzeć w samotności.

Valparaíso w Chile znane jest ze stromych ulic. W tym mieście całkowicie zrozumiałe jest używanie zwierząt do dźwigania ciężkich ładunków.

Niestety pewien osiołek upadł na ulicy, ponieważ jego właściciel załadował na niego ciężar, którego nie był w stanie unieść.

Okoliczni mieszkańcy mówią, że osiołek nosił ciężkie ładunki w tej okolicy codziennie.

W pewnym momencie osiołek upada na plecy. Ktoś zrobił zdjęcie tej sytuacji i wrzucił je do mediów społecznościowych. Nie trzeba dodawać, że zdjęcie szybko rozprzestrzeniło się w sieci.

Zdjęcie dotarło także do pani burmistrz Valparaíso, Marii de los Angeles de la Paz, która powiedziała – “To przypadek znęcania się nad zwierzętami, który zasługuje na stanowcze potępienie.”

Do mieszkańców okolicy wystosowano apel, aby zgłaszali informacje na temat właściciela zwierzęcia.

Brak szacunku wobec tego zwierzęcia jest straszna. Zawsze powinniśmy stawać w obronie maltretowanych zwierząt.

Prosimy o udostępnienie tego artykułu, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na to, jak traktowane są zwierzęta w naszym otoczeniu!

źródło: pl.newsner.com