Rydzyk niespodziewanie pojawił się w telewizji i i wydał głośne oświadczenie. Co powiedział?

– Ta rewolucja kulturowa idzie przez szkoły, uniwersytety, parlamenty. Zatrute umysły, zatrute serca. Diabeł tak działa. Ta rewolucja kulturowa, to jest diabelskie – przekonywał ojciec Tadeusz Rydzyk, który niespodziewanie wystąpił na antenie publicznej TVP. – Cywilizacje bez Boga upadają. To jest samozagłada – dodał.

Dyrektor Radia Maryja wystąpił w programie „Warto Rozmawiać” na antenie TVP Info. W ostry sposób skrytykował ludzi, którzy walczą o prawa osób homoseksualnych, oraz odniósł się do słynnej już sprawy przerobionego wizerunku Czarnej Madonny z tęczową aureolą. – To jest nienawiść. Szatan nienawidzi Matki Najświętszej i tych, którzy ją kochają. To jest uderzenie w naszą tożsamość narodową – grzmiał Tadeusz Rydzyk.

A co redemptorysta sądzi o pedofilii w Kościele? – Sprawy trzeba nazywać po imieniu. Trzeba absolutnie z korzeniami wyrwać i nie można tego usprawiedliwiać – powiedział Rydzyk, ale zaraz dodał: – Tylko to jest znalezienie maczugi, bicie w Kościół.

Jego zdaniem Kościół jest atakowany podobnie, jak w systemach totalitarnych. – Kto walczył z Kościołem? Socjalizm nazistowski i socjalizm marksistowski. Za czasów Stalina wymordowano 200 tys. duchownych. Za czasów Hitlera, tylko w diecezji pelplińskiej, o ile dobrze pamiętam jedną trzecią księży. Komunizm to samo zrobił, ile księży zostało zamordowanych w kazamatach ubeckich – przekonywał Rydzyk. Od razu uspokoił jednak telewidzów dodając, że sytuacja w Polsce nie jest „aż tak zła”.

źródło: fakt.pl