O. Rydzyk spotkał się z amerykańskimi kongresmenami. „Gratuluję wam prezydenta”

O. Tadeusz Rydzyk podczas spotkania z 6 amerykańskimi politykami podkreślał rolę Polaków w ratowaniu Żydów z zagłady. Pogratulował im również, „niezależnie od poglądów”, prezydenta, który wprowadza „normalność”, czyli „naturalne prawo do życia”.

6 kongresmenów odwiedziło warszawskie Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, aby usłyszeć ich świadectwa o ratowaniu żydowskich dzieci i dorosłych. W poniedziałek spotkał się z nimi również o. Tadeusz Rydzyk.

Redemptorysta podkreśił, że siostry są „wielkimi świadkami ratowania Żydów”. – Opowiadały siostry o przeróżnych przypadkach ratowania dzieci żydowskich, dorosłych. Ponad 500 dzieci i ponad 200 dorosłych uratowały Siostry Rodziny Marii w czasie II wojny światowej. Do dzisiaj przyjeżdżają ci uratowani i ich rodziny – powiedział.

O. Rydzyk pogratulował również kongresmenom – zaznaczając, że robi to „niezależnie od poglądów” – prezydenta, który „wprowadza z powrotem normalność, tzn. naturalne prawo, prawo do życia”.

Podkreślił również rolę swojego radia. – Mówiliśmy o Radiu Maryja, jak powstało, jak ono się rozwija, że to dzięki katolickiemu narodowi istnieje; że żadna inna siła nie spowodowała tego, żeby powstało i istniało; że utrzymują to ludzie – wielka Rodzina Radia Maryja w Polsce i w świecie, również w Stanach Zjednoczonych – dodał.

Kongresmeni odwiedzą Auschwitz

Spotkanie zostało zaaranżowane przez prezesa fundacji From The Depths Jonny’ego Danielsa. – Chciał, żebyśmy się spotkali, podobno chcieli też kongresmeni z Kongresu amerykańskiego, czterech panów i jedna pani, z żonami i z mężem, i jeden senator. Wszyscy – chrześcijanie – zaznaczył redemptorysta.

– Jestem szczęśliwy, gdy wiem, że o. dyrektor tu jest i robi to, co robi – powiedział kongresmen Steven King.

Kongresmeni w planie wizyty w Polsce mają m.in. wizytę w Auschwitz.