Nowe zmartwienie ojca Tadeusza Rydzyka! Mimo, że rząd w ostatnich latach nie skąpił redemptoryście pieniędzy, jego telewizja z roku na rok traci widzów. TV Trwam spadła w rankingu najchętniej oglądanych telewizji z 30. na 45. miejsce.

Jak czytamy w „Press”, który powołał się na dane udostępnione przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, TV Trwam w 2018 roku spadła na 45. pozycję w rankingu najchętniej oglądanych kanałów telewizyjnych. Rok wcześniej telewizja, należąca do Fundacji Lux Veritatis założonej przez ojca Tadeusza Rydzyka, plasowała się na 30. miejscu w rankingu.

Udział TV Trwam w rynku zmniejszył się z 0,52 proc. do 0,36 proc. Średnia dobowa widownia kanału wyniosła 23 tys. i była niższa o 10,3 tys. niż rok wcześniej.

Tymczasem według Lidii Kochanowicz, dyrektor finansowej Fundacji Lux Veritatis, łączna liczba widzów Telewizji Trwam jest wielokrotnie wyższa. W wywiadzie zamieszczonym w nowym wydaniu „Do Rzeczy” Kochanowicz powołała się na badanie prowadzone od kilku lat przez niezależny instytut.

W tym badaniu łączna liczba osób, które przynajmniej parę razy w miesiącu oglądają TV Trwam, wynosi ok. 10 mln. Natomiast ok. 3,4 mln widzów włącza stację codziennie, przynajmniej na krótko. – I ta liczba się powtarza w naszych badaniach. To jest nasza siła – oceniła Kochanowicz.

To nie koniec kłopotów o. Rydzyka. „Naszemu Dziennikowi”, który powstał z inicjatywy redemptorysty, grozi upadłość. Niewykluczone, że w ogóle zniknie z rynku. Problemem jest kolportaż, a konkretniej przegrany proces z dystrybutorem prasy Ruch SA.

źródło: fakt.pl