Niestety skarpetki o białym kolorze szybko robią się szare lub żółtawe. Są domowe sposoby, które pozwolą przywrócić im atrakcyjny wygląd

Skarpetki o białym kolorze wyglądają ładnie, dopóki są nowe. Większość z nas wybiera właśnie ten uniwersalny kolor. Niestety skarpetki szybko tracą swój śnieżnobiały odcień. Robią się szare lub żółtawe. Ale to nie znaczy, że muszą wylądować w śmietniku. Są domowe sposoby, które pozwolą przywrócić im atrakcyjny wygląd. Jak wybielić skarpetki?

Jak wybielić skarpetki? Najlepsze triki

Soda oczyszczona i cytryna wybielą skarpetki

2

Soda oczyszczona jest znana z wielu właściwości. Przyda się też do prania skarpetek. Wystarczy namoczyć je w ciepłej wodzie, a później rozprowadzić na ich powierzchni masę z sody i soku z cytryny. Taką papką trzeba dokładnie pocierać skarpetki. Następnie należy włożyć je na 15 minut do ciepłej wody i wyprać.

Wodą z solą pomoże pozbyć się szarości i żółtego odcienia ze skarpetek

3

Sól jest przydatna nie tylko w kuchni. Można ją wykorzystać nie tylko przyprawiając dania. Żeby wybielić skarpetki wystarczy moczyć je przez kwadrans w ciepłej wodzie z solą, a następnie uprać.

Ocet przywróci biel skarpetkom

4

Ocet to świetny sposób, żeby odświeży skarpetki. Przywróci im wyjściowy kolor, ale także zadziała bakteriobójczo i grzybobójczo. Ocet ma też właściwości zmiękczające. Dzięki niemu tkaniny stają się przyjemne w dotyku. Wystarczy namoczyć je w wodzie z octem i uprać.

Aspiryna sprawi, że skarpetki odzyskają śnieżnobiały odcień

5

Skarpetki, które straciły odcień, zrobiły się zszarzałe lub pożółkłe, można uratować za pomocą znanych tabletek przeciwbólowych. Należy rozpuścić 5-8 tabletek w dwóch szklankach wody i zanurzyć w takim roztworze skarpetki na pół godziny, a następnie uprać je jak zwykle.

źródło: fakt.pl