Skandal! Senator Prawa i Sprawiedliwości najwyraźniej miał bardzo zły dzień i swoją słabszą kondycją postanowił podzielić się na Facebooku. Jarosław Rusiecki z województwa świętokrzyskiego zamieścił na swoim profilu zdjęcie strażaków ochotników ze sztandarem przerobionym na tęczową flagę, napisem LGBT i podpisem „Nowe PSL”.

Senator Jarosław Rusiecki z województwa świętokrzyskiego skandaliczne zdjęcie zamieścił w sieci w niedzielę – informuje dziennik Echo Dnia. Po fali krytyki, która spłynęła na niego niemal natychmiast, polityk postanowił usunąć post i przeprosić tych, którzy poczuli się urażeni. Nie oznaczało to jednak zakończenia sprawy.

W internecie, jak wiadomo, nie ginie nic i zanim senator z PiS usunął wpis, zdążono go utrwalić.

Zrobił tak m.in. polityk PSL i były kandydat na prezydenta RP Adam Jarubas. „Pogarda i Strach. Te dwa uczucia najwyraźniej zawładnęły Senatorem Rusieckim, który w obrazowy sposób był łaskaw skomentować powstanie koalicji partii, która ma duże szanse pokonać PiS w najbliższych wyborach. Naśmiewając się ze strażaków z OSP zamieszczając w ich rękach tęczową flagę wykazał się żenującym brakiem klasy i honoru. Jak Pan Bóg chce kogoś ukarać to mu rozum odbiera. A do strażaków po głosy zaraz pojedzie. Obłuda. Chwała strażakom” – emocjonalnie odniósł się do sprawy Jarubas.

Reszta komentarzy była utrzymana w podobnym tonie. – Senator wręcz opluł strażaków ochotników, sprofanował sztandar Ochotniczej Straży Pożarnej, figurkę świętego Floriana – stwierdził w rozmowie z Echem Dnia Arkadiusz Bąk, szef ludowców w powiecie ostrowieckim. – To niesmaczne, bo za kilka miesięcy będzie zabiegał o głosy tych samych ludzi – dodał.

– Panie Senatorze. Z przykrością stwierdzam, że to co Pan umieścił powyżej nie licuje z powagą pełnionej przez Pana funkcji. Albo nie ma Pan zielonego pojęcia o pracy strażaków ochotników, albo specjalnie chce Pan ich zdyskredytować i obrazić. Jeśli wg Pana to co Pan zamieścił miało być śmieszne, to z serca Panu współczuję. OSP, przypomnę Panu, nie patrzyło na barwy partyjne kiedy przyszło ratować ludzi w czasie powodzi (…) – stwierdził z kolei Grzegorz Gajewski, burmistrz Opatowa.

Zdjęcie strażaków ochotników ze sztandarem przerobionym na tęczową flagę, napisem LGBT i podpisem „Nowe PSL” zamieścił na swoim profilu Jarosław Rusiecki z województwa świętokrzyskiego

źródło: fakt.pl