Nieoficjalnie: Bartosz Kownacki zastąpi Stanisława Piętę w komisji ds. Amber Gold

Klub PiS deleguje w najbliższym czasie kolejną osobę – bardzo dobrego prawnika – do komisji ds. Amber Gold. To jest osoba bardzo sprawna – myślę, że szybko będzie w stanie uczestniczyć w przesłuchaniach – powiedziała przewodnicząca komisji śledczej ds. Amber Gold Małgorzata Wassermann. Nieoficjalnie wiadomo, że posła Piętę zastąpi Bartosz Kownacki.
O tym, że to były wiceszef MON trafi do komisji śledczej podało rmf24.pl. Kownacki, jak podkreślają w nieoficjalnych rozmowach posłowie PiS, będzie teraz musiał szybko zapoznać się z materiałami gromadzonymi od dwóch lat. Prace komisji są bowiem na finiszu.
Kownacki, co podkreśla portal rmf24.pl, jako wiceszef MON miał dostęp do informacji niejawnych. To sprawia, że nie powinienmiec problemu z uzyskaniem certyfikatu wymaganego do pracy w komisji śledczej.
Były wiceszef MON zastąpi w komisji posła Stanisława Piętę. Po tym, jak na jaw wyszła historia jego romansu z byłą modelką Izabelą Koc, poseł został zawieszony w prawach członka PiS i klubu parlamentarnego tego ugrupowania. Wycofany został także z prac komisji śledczej ds. Amber Gold i sejmowej speckomisji.