Bulwersujące wydarzenie w Słupcy. Uczeń miejscowego Zespołu Szkół Zawodowych podczas lekcji opluł nauczyciela. Sprawą zajmuje się prokuratura. 19-latek może trafić do więzienia.

O szokującym zdarzeniu poinformowało Radio Poznań. Wedle relacji Aleksandry Marańdy, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koninie, 19-latek w maju tego roku podczas zajęć lekcyjnych w obecności innych upokorzył nauczyciela. Najpierw miał zwracać się do niego per „Ty”, następnie obraził nauczyciela używając wulgaryzmów, by na końcu go opluć.

Jeszcze w czerwcu został skreślony z listy uczniów, jednak odwołał się od decyzji szkoły do Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty. Kurator przychylił się do złożonego odwołania i nakazał szkole ponowne rozpatrzenie sprawy. 19-latek od września jest uczniem drugiej klasy Zespołu Szkół Zawodowych w Słupcy. Wciąż grożą mu jednak poważne konsekwencje prawne, bowiem nauczyciel, podobnie jak policjant, lekarz czy ratownik medyczny udzielający pomocy, jest w myśl prawa funkcjonariuszem publicznym. Za ten czyn uczeń może spędzić nawet rok za kratkami.

źródło: se.pl