Napar pij powoli i małymi łykami. Mało znany sposób w walce z bólem

Zaczyna się niepozornie, ćmiącym, niewielkim bólem skroni, czubka, potylicy lub całej głowy. Wiesz już, że z upływem czasu ból może tak mocno przybrać na sile, że nie pozwoli ci zrobić kilku kroków, całkowicie zablokuje łaknienie, może także powodować silne wymioty.

Jeżeli ból głowy występuje kilka razy w tygodniu udaj się do specjalisty. Podłoże może być różne

Zamiast sięgać natychmiast po tabletkę, spróbuj ból głowy uśmierzyć naturalnie.

Ziołowe napary

Zielona herbata, miłorząb, złocień maruna złagodzą dolegliwości. Ciepły napar z jednego z ziół pij powoli, małymi łykami (zbyt duża ilość płynu wypita szybko prowokuje wymioty). Napar poprawi krążenie w naczyniach mózgowych, przyniesie ulgę w migrenie.

Kąpiele

Jednym na ból głowy pomaga zimna kąpiel stóp (lub przedramion), innym – ciepła kąpiel. Przygotuj zimną kąpiel i mocz stopy w misce z chłodną wodą około 10 min.

Zamiast stóp możesz zanurzyć w chłodnej wodzie ramiona. Wodę schładzaj stopniowo, aby nie wywołać szoku termicznego związanego z nagłym obniżeniem temperatury kończyn. Zamiast wykorzystania zimnej wody, możesz zanurzyć stopy w ciepłej (ale nie gorącej) wodzie.

Przygotowując kąpiel całego ciała, do wody w wannie dodaj kilka – -kilkanaście kropli olejku lawendowego lub melisowe – go. Olejki możesz zastąpić naparami z tych ziół.

źródło: styl.pl