Sezon pierwszych komunii nadciąga. Czasy, kiedy składak lub zwykły zegarek były wymarzonym prezentem dawno minęły. Przygotowaliśmy przegląd pomysłów i atrakcyjnych ofert dla osób, które planują taki zakup w najbliższych tygodniach.

Hity komunijne 2018 – jakie prezenty najchętniej wybieramy?

Przy wyborze prezentu komunijnego kierujemy się takimi czynnikami jak: płeć dziecka, jego zainteresowania i talenty, nasz budżet oraz to, w jakim stopniu dany prezent będzie stosowny. To dziecko ma cieszyć się z prezentu oraz wiedzieć, że podarek upamiętnia ważny dzień, a nie jest tylko zabawką. Konsumpcyjne podejście do prezentów komunijnych na szczęście mija, a wybierając upominek jako rodzice chrzestni, rodzina lub przyjaciele, coraz częściej kierujemy się dobrem dziecka, przydatnością prezentu i dopasowaniem do okazji.

Warto upamiętnić pierwszą komunię w tradycyjny sposób, np. zamawiając pamiątkowy medalik, kupując egzemplarz Biblii z dedykacją lub inne, pamiątkowe dewocjonalia. Tradycyjny drobiazg sprawi, że podkreślimy podniosłość chwili. Pamiątka zostanie z dzieckiem długo, a jej uzupełnieniem może być upominek, który sprawi dziecku frajdę.

Ile wydać?

To częste pytanie, które zadają sobie osoby przygotowujące się do zakupu prezentu komunijnego. Budżet jest oczywiście kwestią indywidualną, ale coraz częściej poleca się tu umiar. Rodzice chrzestni najczęściej wydają na prezent tysiąc do dwóch tysięcy złotych, ale bez problemu znajdziemy przyzwoity podarek do 500 zł. Liczy się pamięć i miły prezent, a nie jego wartość bądź wrażenie, jakie wywoła na gościach kwota, jaką za niego zapłaciliśmy.

Inną kwotę przeznaczają na upominek rodzice chrzestni lub dziadkowie, a inną pozostali członkowie rodziny i przyjaciele, którzy mogą wydać mniej. Dużą popularnością cieszą się prezenty rozwijające wiedzę i umysł, w tym urządzenia elektroniczne do programów edukacyjnych. Zamożniejsze osoby mogą nawet spełnić marzenie dziecka o samodzielnym laptopie w rozsądnej cenie.