Lato to czas, gdy każdy z nas chętnie korzysta ze słońca. Opalamy się, a także zażywamy innych aktywności na świeżym powietrzu. Bardzo szybko możemy jednak nabawić się poważnej dolegliwości, która dotyka dzisiaj nawet 2,5 miliona Polaków. Jak sobie z nią poradzić? Istnieje na to skuteczny sposób, który zgodnie polecają eksperci.

Lato to trudny czas dla osób, których organizmy wrażliwe są na Słońce. Mogą wówczas pojawić się symptomy choroby, która dotyka 2,5 miliona ludzi. Jest to bardzo ciężka dolegliwość, która skutecznie może uniemożliwić nam cieszenie się wspomnianą porą roku. Gdy jednak już się pojawi można sobie z nią poradzić w prosty sposób.

Lato to uwielbiana pora roku, choć nie przez wszystkich. Alergicy nienawidzą słońca
Choć niektórym ciężko w to uwierzyć, to jednak jest to prawda – siedząc na słońcu możemy nabawić się poważnej choroby. Promienie słoneczne, które nagrzewają naszą skórę, z jednej strony powodują bardzo przyjemne, ciepłe uczucie i zjawiskową opaleniznę. Z drugiej zaś strony mogą być przyczyną poważnych problemów – mało kto wie, że nadmierna ekspozycja promieniowanie UV może zakończyć się alergią.

Uczulenie objawia się zazwyczaj konkretnymi objawami tj. świąd, ból, wyraźne zapalenia skóry, a także zaczerwienienia. Czasami nie pomaga nawet osłanianie ciała ubraniem. Jest to po prostu niemożliwe, bo na zewnątrz jest bardzo gorąco i w długich rękawach czy długich spodniach ciężko jest wytrzymać.

W takim wypadku pozostaje więc udać się do lekarza. Zanim jednak pójdziemy do specjalisty dermatologa możemy wypróbować dostępne bez recepty leki na alergię. Są to leki z tzw. grupy przeciwhistaminowych. Mogą one pomóc uporać się nam ze świądem oraz zaczerwienieniami. Substancje, których warto szukać w takich lekach, to m.in. ceteryzyna, mizolastyna czy loratadyna. Związki te powinny przynieść nam oczekiwaną ulgę – o ile alergia nie jest za bardzo rozwinięta. Jeśli zaawansowanie choroby jest wysokie, trzeba niezwłocznie udać się do lekarza, aby dostać inne leki, tym razem na receptę.

źródło: pikio.pl