Na dworze królewskim trwa wielki konflikt. Bracia, którzy w przeszłości stanowili dla siebie wielkie wsparcie, są skłóceni. Co może być przyczyną konfliktu?

Meghan Markle i jej mąż zaskoczyli całą brytyjską opinię publiczną. Para książęca Sussex nie ukrywa już niechęci, jaką darzą przyszłego króla Anglii. W mediach mówiło się o tym, że bracia, którzy w przeszłości stanowili dla siebie wielkie wsparcie, są skłóceni. Zachowanie Harry’ego potwierdza te spekulacje i pokazuje, że na brytyjskim dworze nie jest tak kolorowo, jak mogłoby się wydawać.

Meghan Markle i książę Harry nie pozostawiają mediom żadnych złudzeń. Na dworze królewskim trwa wielki konflikt, który mimo tuszowania ze strony dworskich urzędników i samej królowej Elżbiety II zdaje się narastać. Małżeństwo książęce z Susseksu jest widocznie skłócone z następcą tronu Zjednoczonego Królestwa-księciem Williamem i jego małżonką Kate Middleton. Wskazuje na to zachowanie młodszego syna Diany, który w dość przykry sposób potraktował swojego brata w trakcie urodzin. Co może stać za kłótniami?

Meghan Markle i Harry skłóceni z Williamem? Kontrowersje z okazji urodzin przyszłego monarchy

21 czerwca William obchodził swoje 37 urodziny. Dzień ten dla wielu fanów rodziny królewskiej był bardzo ważny, a swoje życzenia przyszłemu królowi składali politycy, celebryci, a nawet zwykli Brytyjczycy. Wśród osób, które nie zdecydowały się na podobny gest, jest małżeństwo książęce z Sussex, które nie przejęło się świętem Williama i nie złożyło mu życzeń.

Od kilku lat jedną z tradycji dworu jest życzenie jubilatowi związanego z rodziną królewską za pomocą social mediów. O ile inni przedstawiciele dworu pośpieszyli z opublikowaniem wspólnych zdjęć i osobistych słów w kierunku Williama, o tyle rodzony brat napisał jedynie „wszystkiego najlepszego” pod wpisem, na którym starszy syn księżnej Diany i Karola dziękował wszystkim za złożenie życzeń.

Co może być przyczyną konfliktu?
Nie da się ukryć, że takie zachowanie Harry’ego, który wielokrotnie mówił o swoim bracie jak o najlepszym przyjacielu i podkreślał wielkie, rodzinne więzy między nimi jest kontrowersyjne. Dużo mówi się o tym, że to Meghan Markle odciągnęła swojego męża od rodziny i miała wielokrotnie krytykować swojego szwagra i szwagierkę, a ta narracja miała zostać podchwycona przez księcia Susseksu, który według poddanych miał bardzo zmienić swój charakter.

Powodem spięcia może być też wzajemna niechęć Meghan i Kate. Od początku pojawienia się Amerykanki na dworze Middleton miała zwracać uwagę na jej odbiegające od dworskiego zachowanie, a gwiazda Hollywood miała to rekompensować awanturami, które doprowadziły do tego, że bracia zaczęli oddzielnie spędzać wszelakie uroczystości świąteczne. Czy to właśnie nieporozumienia między żonami doprowadziły do stanu konfliktu między synami Diany? A może powód takiego zachowania jest zupełnie inny i jedyne co pozostało to spekulacje? Nie da się tego wykluczyć, zważając na fakt, że dwór odcina się od komentowania plotek i zachowań na temat członków rodziny królewskiej.

źródło: pikio.pl