Twórcy „Na dobre i na złe” zaliczyli wpadkę w swojej produkcji. Oczywiście, aby ją dostrzec, trzeba wykazać się spostrzegawczością i znajomością serialu, ale miała miejsce. Co ciekawe, to nie pierwsza taka sytuacja w tym serialu.

W „Na dobre i na złe” zauważono drobne niedopracowanie. Związane jest ono z postacią, w którą wciela się Paulina Gałązka. Jak zauważyło czujne oko dziennikarzy Super Expressu, aktorka już pojawiła się kiedyś w serialu, ale grała zupełnie inną postać. Czy twórcy mieli świadomość, że dublują obsadę?

Wpadka w „Na dobre i na złe”. Ona już tu była

Paulina Gałązka nie dołączyła, wbrew pozorom, do obsady serialu TVP w zeszłym roku. W opowieści o lekarzach posługujących w szpitalu w Leśnej Górze pojawiła się już wcześniej, jako zupełnie inna postać. Odcinek 531 z jej udziałem został wyemitowany w 2013 roku.

Gałązka, która obecnie wciela się w postać Dominiki, wówczas była niejaką Magdą, ciężarną żoną przebywającego w szpitalu pacjenta. Nie da się ukryć, że wyglądała inaczej – wtedy miała kasztanowe włosy, teraz jasne, wówczas wcielała się też w kobietę w ciąży. Faktycznie, tylko osoby doskonale orientujące się w historii serialu mogli pamiętać tę postać i dostrzec niedopracowanie obsadowe.

Nie tylko Paulina Gałązka. Gościnne duble się zdarzają

Jak się okazuje, obsadzanie jednego aktora w kilku gościnnych rolach nie jest niczym niespotykanym. Jaki jest minus takiego rozwiązania? Uważni, wierni widzowie dostrzegą to i mogą uznać, że zabieg ma uzasadnienie fabularne, a na koniec pozostanie im konsternacja i zawód.

Tymczasem w samym „Na dobre i na złe” jest kilku aktorów, którzy wcielali się w kilka ról. Przykładami mogą być Filip Bobek (w serialu pojawił się już 14 lat temu), Agnieszka Pliszewska czy Marta Żmuda Trzebiatowska.

Niedopracowanie należy więc odnotować, lecz nie powinno się przywiązywać do niej szczególnej uwagi. Nawet większym produkcjom regularnie przydarzają się znacznie większe wpadki. W ostatnim czasie głośno było o kubkach ze Starbucksa czy plastykowych butelkach po wodzie, które można było dostrzec w odcinkach ostatniego sezonu „Gry o Tron”.

źródło:  pikio.pl