Kancelaria prezydenta poszła na zakupy! Portal Gazeta.pl prześwietlił umowy zawierane przez Andrzeja Dudę. Spoty w TVP, występ zespołu AudioFeels czy zakładki do książek… Ile pieniędzy wydano i na co?

210 mln zł budżetu Kancelarii Prezydenta RP to niemała kwota do wydania. W rejestrach umów zawieranych (od początku roku do teraz) przez Kancelarię Prezydenta RP są najróżniejsze rzeczy. Na liście wydatków widnieją np. prezenty, w tym pióra za 158 tys. zł czy apaszki za 18 tys. zł. Prawie 38 tys. zł kosztowały zakładki do książek, a 49 tys. okładki.

Mimo, że referendum nie doszło do skutku, bo Senat nie wyraził zgody na jego przeprowadzenie, to pieniądze na nie zostały wydane. W sumie projekt referendalny kosztował ponad 300 tys. zł. Na wynajem sal konferencyjnych na Stadionie Narodowym kancelaria wydała 111,5 tys. zł.Za „udzielenie wsparcia organizacyjnego w sprawach związanych z organizacją i promowaniem wydarzeń w ramach kampanii społeczno-informacyjnej” – 22,5 tys. zł.

Kancelaria zapłaciła także za wydarzenia kulturalne. 9,8 tys. zł kosztował występ zespołu AudioFeels, występ zespołu „Mazowsze”, który uświetnił wizytę prezydenta Etiopii z żoną w Polsce, 1,2 tys. zł zapłacono natomiast za wykonanie czepka ludowego. Przygotowanie komiksu na Polską Wystawę Gospodarczą 49,5 tys. zł.

Promocja także jest ważna. W związku z czym na transmisję w internecie i udostępnienie nagrań w sieci przez Polskie Radio wydano prawie 10 tysięcy złotych, a 104 tys. zł przeznaczono dla Telewizji Polskiej za emisję spotów w listopadzie i październiku związanych ze Świętem Niepodległości.

Kancelaria prezydenta poszła na zakupy!

Portal Gazeta.pl prześwietlił umowy zawierane przez Andrzeja Dudę

Spoty w TVP, występ zespołu AudioFeels czy zakładki do książek

210 mln zł budżetu Kancelarii Prezydenta RP to niemała kwota do wydania

źródło: fakt.pl