Wielu ludzi wyrzuca skórkę z pomarańczy do kosza, nie wiedząc jakie ma niezwykłe właściwości. Składnik skórki pomarańczowej jest dla nich toksyczny.
Skórkę pomarańczy potnij na małe kawałki lub zetrzyj na tarce. Rozsyp skórkę w miejsca pojawiania się mrówek. Mrówki zaniosą skórkę do gniazda. Substancja wybije wszystkie mrówki w gnieździe.

Drożdże
Drożdże są bardzo drażniące dla mrówek. Choć uwielbiają produkty drożdżowe. Jeśli umieścisz je przy gnieździe, mrówki zdechną.
Zmieszaj ze sobą 100g suchych drożdży, 100g cukru w 1 litrze wody. Rozlej wodę do mniejszych pojemniczków i postaw w miejscach, w których wędrują mrówki.

Pieprz
To kolejny z naturalnych składników, które pomogą pozbyć się mrówek z domu.
Wymieszaj równe części wody i zmielonego pieprzu w butelce ze sprayem. Spryskaj miejsca, w których mrówek jest najwięcej.

Soda oczyszczona
Ten biały proszek zabija mrówki w domu i ogrodzie.
Rozsyp sodę w miejscach, w których mrówki lubią wędrować.

Piołun
Piołun jest gorzki i nieprzyjemnie pachnie dla mrówek.
Zagotuj 2 litry wody i dodaj garść piołunu. Gotuj ziele przez co najmniej 5 minut. Przelej napar do butelki i spryskaj miejsca pojawiania się mrówek.

Sok z cytryny
Kwaśny smak cytryny irytuje mrówki i pomaga się ich pozbyć. Mieszanka ma jednak krótki czas działania i należy ją stosować co dzień, aby osiągnąć zadowalające wyniki.
Wyciśnij sok z jednej cytryny i rozcieńcz go w szklance wody. Przelej miksturę do spryskiwacza i rozpyl w miejscach gdzie znajduje się mrowisko.

źródło: tipy.interia.pl