Monika Kuszyńska o życie osoby niepełnosprawnej, ciążach i macierzyństwie po wypadku

Monika Kuszyńska udzieliła wywiadu Dorocie Wellman. Artystka opowiedziała o porodzie oraz trudnościach w byciu mamą, kiedy jest się osobą niepełnosprawną. „Pierwszy poród miałam zaplanowany” – mówiła w „Dzień dobry TVN”.

Co jeszcze powiedziała była wokalistka zespołu Varius Manx?

Monika Kuszyńska to jedna z tych gwiazd, które rzadko udzielają wywiadów. Od ponad 10 lat, kiedy to uczestniczyła w poważnym wypadku samochodowym, praktycznie nie zabiera głosu. Była wokalistka zespołu Varius Manx porusza się na wózku inwalidzkim.

Jakiś czas temu Monika Kuszyńska wyznała, że została mamą. Niedawno przyznała, że ma już dwoje dzieci. O jej drugiej ciąży opinia publiczna nie miała pojęcia. Teraz wokalistka zdecydowała się opowiedzieć o macierzyństwie.

„Zdawało mi się, że to będzie dużo trudniejsze. Albo ja mam szczęście, albo mam dużo siły i dlatego udało mi się przejść te dwie ciąże. Znam wiele kobiet na wózkach, które też były w ciąży. Ja myślałam, że sobie z życiem nie poradzę, że tyle będę miała wątpliwości, a okazało się, że to są tylko moje imaginacje. Jakbyś widziała, jakie piruety odstawiam z tymi dzieciakami” – opowiadała w rozmowie dla „Dzień dobry TVN”.

Monika Kuszyńska o ciąży i dzieciach

Monika Kuszyńska przyznała, że ma oparcie w mężu, który dużo jej pomaga.

„Mam dużo pomocy. Mąż jest ze mną prawie cały czas. Nie mam problemu z przewijaniem dziecka, z gotowaniem, a kąpiel robimy razem. Spacery to jest już większa logistyka. Kuba musi być z wózkiem, a ja mam ewentualnie swój rower” – mówiła.

Wokalistka wyznała również, że kiedy tuż po wypadku poszła do ginekologa, załamała się.

„Niedługo po wypadku poszłam do ginekologa, żeby się zbadać i rzeczywiście było to zjawisko. Kobieta nie wiedziała, co ma ze mną zrobić. Nie miałam wtedy żadnej pomocy, bo w gabinecie byłam sama. Strasznie mnie zdołowała ta wizyta. Później siedziałam w samochodzie i płakałam. Potem jednak miałam szczęście spotkać inną panią ginekolog, z którą do dziś się przyjaźnię. Ona prowadziła moją ciążę i można powiedzieć, że mnie do niej zachęciła” – wyznała.

Monika Kuszyńska opowiedziała także o porodzie. Zarówno jedno, jak i drugie dziecko urodziła przez cesarskie cięcie.

„Ja miałam dwa cesarskie cięcia. Pierwszy poród miałam zaplanowany. Ułożenie dziecka sugerowało, że to [cesarskie cięcie – przyp. red.] jest konieczne” – powiedziała.

Dla wokalistki nie ma tematów tabu. Z Dorotą Wellman rozmawiały też o seksie osób niepełnosprawnych.

„Seks jest czymś tak naturalnym, jak wszystko inne. Nie powinno się nikomu odmawiać prawa do niego (…) Zaraz po wypadku nie mogłam patrzeć w lustro, nie akceptowałam swojego wyglądu. Wydawało mi się, że kobiecość odeszła całkowicie, że mogę wzbudzać tylko litość” – mówiła.

Jak daje się zauważyć, Monika Kuszyńska jest szczęśliwą mamą i żoną.

Monika Kuszyńska – kto to? Kariera, wypadek, życie prywatne
Monika Kuszyńska urodziła się 14 stycznia 1980 roku w Łodzi. Karierę muzyczną zaczynała w zespole Farenheit, z czasem została wokalistką grupy Varius Manx założonej przez Roberta Jansona. Z zespołem wylansowała hity „Maj” i „Moje Eldorado”.

28 maja 2006 Monika Kuszyńska wraz z pozostałymi członkami formacji miała poważny wypadek samochodowy pod Miliczem. Od czasu wypadku pozostaje sparaliżowana od pasa w dół.

Od 2009 roku Monika Kuszyńska działa solowo. Wydała album studyjny pt. „Ocalona”, brała udział w programie „Bitwa na głosy” oraz reprezentowała Polskę w 60. Konkursie Piosenki Eurowizji. Jest przy okazji pierwszą uczestniczką w historii konkursu, która porusza się na wózku inwalidzkim.

Prywatnie Monika Kuszyńska jest szczęśliwą żoną. W styczniu 2011 roku zaręczyła się z Jakubem Raczyńskim, a w lipcu poślubiła go. Mają dwoje dzieci. W walentynki 2017 roku po raz pierwszy zostali rodzicami. Na świat przyszedł bowiem ich syn Jeremi. W grudniu 2018 roku urodziła drugie dziecko. Jej ciąża była owiana tajemnicą.

źródło:plejada.pl