Mój dom nigdy nie pachniał tak pięknie. Ta sztuczka jest niesamowita

Niektóre miejsca w domu takie, jak kuchnia, łazienka czy meble, jak krzesła i dywany potrafią długo utrzymywać nieprzyjemny zapach.

Różnego rodzaju odświeżacze nie zawsze są bezpieczne dla naszego zdrowia. Dlatego też zamiast je stosować, proponujemy naturalne rozwiązanie. Dzisiaj mamy dla Ciebie przepis na naturalny i bezpieczny odświeżacz powietrza.

Aby pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z domu używamy różnych produktów. Szczególnie cenimy odświeżacze powietrza o przyjemnym zapachu, bo świetnie maskują nieprzyjemną woń, a pozostawiają po sobie ładny aromat.

Wybór jest szeroki, ale czy wiesz, że pozornie nieszkodliwe produkty tak naprawdę mogą zagrażać naszemu zdrowiu? Dezodoranty, odświeżacze i inne tego typu produkty zwiększają poziom zanieczyszczenia powietrza w mieszkaniu. Jest to zjawisko tak samo niebezpieczne, jak zanieczyszczenie powietrza na zewnątrz, które może powodować takie choroby, jak astma. Badania przeprowadzone w 2007 roku wykazały, że używanie odświeżacza powietrza raz w tygodniu podnosi ryzyko wystąpienia astmy u osób dorosłych.

Spraye zapachowe zawierają w składzie mnóstwo toksycznych związków chemicznych, które utrzymują się w powietrzu. Wyniki badań przeprowadzone przez Center for Radiation, Chemical and Environmental Hazards w Wielkiej Brytanii udowodniły, że takie produkty uwalniają do powietrza duże ilości formaldehydu, czyli substancji, której rakotwórczość została potwierdzona przez Narodowy Program Toksykologiczny w Wielkiej Brytanii.

Oprócz tego Magazyn Zdrowia Publicznego stwierdził na podstawie badania 2000 kobiet w ciąży, że te, które częściej korzystały z odświeżaczy powietrza, również częściej rodziły dzieci z chorobami płuc.

Dlatego też odświeżacze powietrza są tak naprawdę źródłem jego zanieczyszczenia. Powinniśmy więc unikać ich tak długo, jak tylko możemy.

Zamiast nich możemy stosować naturalne metody na przywrócenie przyjemnej woni naszych mieszkań. Poniżej znajdziesz przepis na przygotowanie w 100% naturalnego odświeżacza powietrza.

Składniki

  • 2 szklanki wody
  • 4 łyżki sody oczyszczonej
  • kilka kropel wybranego olejku zapachowego (cytrynowy, lawendowy, pomarańczowy, eukaliptusowy…)

Sposób przygotowania

Zmieszaj wszystkie składniki w misce i pozostaw na pół godziny. Przelej mieszankę do butelki ze spryskiwaczem i stosuj w miejscach, które najbardziej absorbują zapachy. Taki odświeżacz jest bardzo skuteczny w usuwaniu brzydkich woni i pięknie pachnie. Wszystkie składniki są również całkowicie naturalne.

Ostrzeżenie

Stosuj olejki eteryczne z ostrożnością. Nie powinny być używanie przez kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Nie jest zalecane stosowanie ich w domu z małym dzieckiem lub zwierzętami. W takich sytuacjach stosuj do odświeżania powietrza mieszankę wody z sodą oczyszczoną, bez olejków. Taka mieszanka również skutecznie usunie brzydkie zapachy.

źródło: patrztu.news