Mieszkańcy Mrowin chcą, aby w ich miejscowości powstał Plac Zabaw Imienia Kristiny. Taki obiekt miałby zostać otwarty w pierwszą rocznicę śmierci dziewczynki.

Powstał pomysł, aby w rodzinnej miejscowości 10-letniej Kariny powstał plac zabaw jej imienia. Z taką inicjatywą wystąpili mieszkańcy Mrowin oraz przyjaciele brutalnie zamordowanej Kristiny. Nad powstaniem obiektu czuwa Komitet Społeczny „Zachowajmy pamięć o Kristinie”.

Nie możemy pozwolić, by ostatnie słowo należało do zła i śmierci. Dlatego chcemy podjąć piękną inicjatywę na rzecz wszystkich dzieci z Mrowin, przyjaciół, koleżanek i kolegów Kristiny, po to, by zachować i pielęgnować pamięć o niej. Chcemy stworzyć dla wszystkich dzieci z Mrowin bezpieczne, monitorowane, nowoczesne i atrakcyjne miejsce, w którym będą one mogły spędzać swój wolny czas.

Komitet Społeczny „Zachowajmy pamięć o Kristinie”

– Wstępnie planujemy, aby plac zabaw powstał w miejscu najbardziej dostępnym dla wszystkich dzieci – w okolicach stadionu sportowego, w pobliżu zbudowanej niedawno siłowni zewnętrznej, z której korzystają dorośli mieszkańcy wsi. Plac będzie ogrodzony i monitorowany, tak by przebywające tu dzieci były naprawdę bezpieczne – informują członkowie komitetu.

Plac zabaw miałby powstać w pierwszą rocznicę śmierci 10-latki. Komitet zorganizował zbiórkę pieniędzy, które pomogą w realizacji tego pomysłu:

Prosimy szlachetnych darczyńców o wpłatę pieniędzy na konto Żarowskiego Stowarzyszenia „Edukacja” BZ WBK 68 1090 2369 0000 0001 0310 6306 z dopiskiem: „Zachowajmy pamięć o Kristinie”. Niech to miejsce powstanie na Jej pamiątkę, aby nawet z największego zła można było wyprowadzić dobro.

Przypomnijmy. Kristina z Mrowin została zamordowana 13 czerwca. Dziewczynka wracała ze szkoły. Jakub A. prawdopodobnie zaoferował jej podwózkę i wywiózł kilka kilometrów od domu do lasu w miejscowości Pożarzysko. Tam zabił dziewczynkę. 22- latek został aresztowany na 3 miesiące. Prokuratura postawiła mu zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem oraz podżegania do zbrodni.

źródło: se.pl