Mbappe oddaje wszystkie zarobione pieniądze z Mistrzostw. “Nie potrzebuję zapłaty za grę w reprezentacji”

Kylian Mbappe jest objawieniem tegorocznych piłkarskich Mistrzostw Świata w Rosji. 19-latek występuje w reprezentacji Francji i wraz z kolegami zdobył Puchar Mistrzostw. Pieniądze, które w tym czasie zarobił, oddał na cele charytatywne.

Kylian Mbappe jest wyjątkowym zawodnikiem reprezentacji Francji. Obdarzony niesamowitym talentem 19-latek strzelił na mundialu 4 gole. Na każdym swoim występie zarabiał niebagatelną kwotę 20 tysięcy euro (82 tys. złotych).

Jak donosi portal lequipe.fr, za zdobycie przez Francję tytułu Mistrza Świata dodatkowo otrzymał również premię 300 tys. euro (1,2 mln złotych). Tę astronomiczną sumę chłopak przekaże w całości na… cele charytatywne.

Mbappe jest jednym z nielicznych piłkarzy mających jasne poglądy na temat występów w reprezentacji. Uważa, że wystarczającą dla niego zapłatą jest już sama możliwość gry dla swojego kraju. I nie potrzebuje za to żadnych dodatkowych finansowych ekwiwalentów.

Dlatego całą zarobioną w czasie turnieju sumę postanowił przekazać fundacji “Premiers de Cordee”, która organizuje zajęcia sportowe dla niepełnosprawnych i hospitalizowanych dzieci.

Kylian Mbappe współpracuje z fundacją już od dłuższego czasu. Gdy tylko ma możliwość, przyjeżdża grać z dzieciakami w piłkę. Wspiera też finansowo działania organizacji.

W niedzielę 15 lipca reprezentacja Francji wygrała z drużyną Chorwacji ostatni mecz tegorocznych Mistrzostw Świata w Rosji. Kylian Mbappe strzelił w finale jedną bramkę, w 65. minucie meczu. Po 20 latach Francja po raz drugi zdobyła tytuł Mistrza Świata.